wtorek, 31 maja 2016

SHE MAKES WAR "Direction Of Travel" ( 2016 )

ALTERNATIVE ROCK

Moje kolejne odkrycie tego miesiąca. Pod nazwą SHE MAKES WAR kryje się pochodząca z Londynu w Anglii multi-instrumentalistka LAURA KIDD. Sama pisze i komponuje swoją muzykę, którą można porównać do wczesnego ECHO & THE BUNNYMEN, PJ HARVEY czy grupy BLUR. Kiedy usłyszałem gdzieś piosenkę "Drown Me Out" tego zespołu/projektu ( chyba w zachodniej internetowej stacji radiowej bo w Polce oczywiście album niedostępny ) postanowiłem nabyć cały album. Niestety nie było to łatwe jednak na szczęście się udało.Okazuje się, iż jest to jej trzeci album. Nie byłbym sobą gdybym nie zdobył dwóch poprzednich płyt o co się usilnie staram.

Ów nagranie otwiera ten album i nazywa się "Drown Me Out". Ależ ma kapitalny refren i klimat. Muzykę tego zespołu można porównać do grup GRABAGE czy THE CRANBERRIES. Także tutaj mamy wokalistkę. Okazało się, że płyta płynie dalej w interesującym kierunku czego dowodem są nagrania "Cold Shoulder" oraz "In Cold Blood". Na pozycji numer pięć mamy niespodziankę, którą jest duet z..... TANYĄ DONELLY. Utwór nazywa się "Paper Thin". Fani wytwórni 4AD z pewnością będą kojarzyć tę niegdyś popularną artystkę, która zreszta nagrywa do dziś jednak jej albumy wydawane są tylko za pośrednictwem internetu. Jej ostatni "fizyczny" album ukzał się równe 10 lat temu. Polecam też mroczny, zaaranżowany na gitare akustyczną i kontrabas utwór "Stargazing". Zreszta im bliżej końca albumu tym bardziej akustycznie. Dowodem "5000 Miles" czy zamykający album "The Best".
Grupa/projekt/artystka z potencjałem na przyszłość. Polecam.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=Jyx95M11zaE

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

poniedziałek, 30 maja 2016

FEMME SCHMIDT "Raw" ( 2016 )

POP / JAZZ

Pamiętam, że kiedy w 2012 roku usłyszałem nagranie "Shadowman" z debiutanckiej wtedy płyty "Schmidt" musiałem wejść w posiadanie tej płyty. Cudowny pop z elementami jazzu i muzyki francuskiej tzw chanson. Jakoś tak się ułożyło, że zdobyłem ją dopiero dwa lata później w 2014 roku. Ta 26-latka pochodzi z Koblenz w Niemczech i właśnie wydała swój drugi album.

Początek "To The Edge" jest co prawda przebojowy, ale to już nie to co pierwszy album. Albo pani zrobiła sobie zbyt długa przerwę, albo wytwórnia postawiła twarde warunki czyli ma być nowocześnie, modnie, bo musi się sprzedać. Już okłądka sugerowałą zmianę. No cóż, szkoda! Prześliczny jest utwór "Golden". Coś wspaniałego, słucham go codziennie. To piosenka, która poprawi humor każdemu. Do tego składa się jakby z dwóch redrenów - każdy z inną melodią. Rewelacja! Powrót do brzmienia poprzedniej płyty mamy w piosence "Temple Of Tears". Prześliczna jest również ballada "Million Baby" ze świetnym refrenem i aranżacją. "Is Your Love Strong Enough" mimo swojej nowoczesności posiada w sobie znamiona bardzo fajnego nagrania, które jest dość bogate w zmiany nastrojów, tempa i melodii. Płyte zamyka bardzo zmysłowy, niepokojący "Wild Heart".

Mimo, iż nie jest to tak udana płyta jak debiut sprzed czterech lat to dla kilku piosenek warto ją mieć na półce. Do odsłuchu wspomniany utwór "Shadowman" z poprzedniej płyty z 2012 roku.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=ZjHzsmJ_hyM

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

niedziela, 29 maja 2016

CHRIS OUSEY "Dream Machine" ( 2016 )

HARD ROCK

W latach 1977-1988 istniała taka grupa VIRGINIA WOLF. Wokalistą w niej był właśnie dzisiejszy bohater CHRIS OUSEY. Dodam, iż perkusistą w tej grupie był JASON BONHAM a więc syn JOHNA BOHNAMA z LED ZEPPELIN. Przed nami solowy album OUSEYA. Tak jak i na poprzednim albumie ( widziałem gdzieś notkę, iż jest to pierwszy solowy album OUSEYA co jest oczywiście nieprawdą ) wszystkie kompozycje wyszły spod pióra OUSEYA oraz TOMMY DENANDERA.

Bardzo fajne melodyjne granie już od pierwszych nut. Wystarczy posłuchać "This Is The Life" czy "Another Runaway". Jednak nagraniem, na które zwróciłem szczególną uwagę jest utwór "War", urozmaicony i bogaty w różnego rodzaju przejścia. Kolejnym wartym polecenia jest nagranie "Tearing It All Down"  z niesamowitą solówka w drugiej części nagrania czy nadający się na przebój "Moment Of Madness". Pod koniec drugiej minuty "Gone Long Gone" wchodzi gitara do złudzenia przypominającą ta STEVE'A ROTHERY'EGO z MARILLION. Tylko przez chwilę, ale jak wspaniale brzmi. Płyta z pewnością nie jest jakaś powalająca jednak dla fanów tego typu grania czy chociażby samego talentu OUSEYA będzie nie lada gratką.

Poniżej otwierający album "This Is The Life".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=mWCc8Eisq0s

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

sobota, 28 maja 2016

JADED HEART "Guilty By Design" ( 2016 )

HARD ROCK

Niemiecko-szwedzki JADED HEART powstał w 1992 roku i właśnie wydał swój trzynasty album.

Rozpoczyna się obłędnie nagraniem "No Reason". Świetna gitara, podkład. Cudowny jest sam początek, samo brzmienie gitary zanim dołączy do niej perkusja. Ach....Taki dźwięk zawsze dobrze wróży. Jak można nie kochać takiej muzyki kiedy słyszy się takie nagranie jak "Seven Gates Of Hell". Niesamowicie melodyjny refren + wspaniałe brzmienie, mocne i konkretne. Można powiedzieć "twarde brzmienie" bo istnieje wiele zespołów próbujących swych sił na scenie hardrockowej, ale większość z nich gra właśnie miękko. Jak gdyby nagrania nie były odpowiednio oszlifowane w studio. Tutaj mamy wszystko opracowane do perfekcji. Płyta cały czas gna do przodu. Żadnych ballad. Godnymi polecenia są także "No Waiting For Tomorrow", "So Help Me God" z fenomenalnym refrenem, "Torn & Scarred" nieco cięższy i wolniejszy oraz "My Farewell". Ciężko może komuś w to uwierzyć lecz na płycie nie ma ani jednej ballady. Szkoda! Może nie byłoby tak monotonnie zwłaszcza, że płyta jest stosunkowo długa bo zawiera 14 nagrań, które łącznie składają się na pond 65 minut muzyki.

Wersja LIMITED EDITION zawiera dwa kapitalne bonusowe nagrania studyjne - "My Farewell" oraz "My Own Way Down" ( jaka szkoda, że ci którzy kupią edycję zwykłą będą ubożsi o te nagrania ). Do odsłuchu singlowy "Rescue Me".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=jMVhdm7Ndsg

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

piątek, 27 maja 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 22 ( 230 )

PREMIERY TYGODNIA:

LACUNA COIL "Delirium"


THE JELLY JAM "Profit" ( wokalista, gitarzysta -TY TABOR z KING'S X, bas - JOHN MYUNG z DREAM THEATER, perkusja -ROD MORGENSTEIN z WINGER )
 


JIM BREWER AND THE LOUD & RAWDY "Songs From The Garage" ( BREUER inspiruje się m.in. Judas Priest, Scorpions, Ozzy Osbourne, Metallica, Van Halen i oczywiście AC/DC. I włąśnie z AC/DC muzyk zaprosił do współpracy wokalistę BRIANA JOHNSONA, którego usłyszymy w nagraniach „My Rock n Roll Dream” oraz „Mr. Rock n Roll” )


LIZHARD "Bigger, Better, Stronger" ( wśród gości m.in. Paul Shortino (Rough Cutt, Quiet Riot), Marco Mendoza (Whitesnake, Thin Lizzy), Alessandro Del Vecchio (Hardline, Edge of Forever) )


BETH ORTON "Kidsticks" ( kolejny album trip-hopowej wokalistki )
 


BIG BIG TRAIN "Folklore"

 
 
STEVE HUGHES "Once We Were ( Part 1 )"( były muzyk zespołu BIG BIG TRAIN )


BLAKE SHELTON "If I'm Honest" ( country )
 


VAN ZANT "Red, White And Blue ( Live )" ( album koncertowy )


VIOLET JANINE "Between Red & Blue" ( melodic rock )
 


SUNSTRIKE "Reach To Strike" ( melodic rock )
 


BONNIE BISHOP "Ain't Who I Was" ( country-rock, siódmy album wokalistki z Texasu )
 


ANNALISA "Se Avessi Un Cuore" ( włoska wokalistka pop )
 


THOMAS ANDERS "History" ( ex-wokalista MODERN TALKING od lat "odcina kupony", właśnie wydaje "nowy" album zawierający dwie premierowe piosenki + 13 znanych hitów MODERN TALKING w koszmarnych komputerowych wersjach )
 


ANDREA BERG "Seelenbeben" ( druga połowa duetu MODERN TALKING czyli DIETER BOHLEN nadal komponuje, tym razem skomponował i wyprodukował czwarty z rzędu album niemieckiej wokalistki śpiewającej tzw niemieckie szlagiery )
 


ZAPOWIEDZI:

12 września ukaże się nowy album THE DIVINE COMEDY "Foreverland". Na płycie znajdziemy wiele odniesień do życia Katarzyny Wielkiej. „Krążek opowiada historię spotkania dwóch bratnich dusz oraz ich szczęśliwego życia, ale również tego co następuję po „żyli długo i szczęśliwie” – mówi Neil. W październiku zespół wyruszy w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii.
 


24 czerwca koncertowy album THE ALAN PARSONS SYMPHONIC PROJECT "Live In Colombia" zarejestrowany w sierpniu 2013 roku. Również na BLU-RAY i DVD.Grupa TNT ogłoskiła, iż po raz kolejny wraca TONY HARNELL. Prace nad nowym albumem już ruszyły.

15 lipca nowy album JEFFA BECKA "Loud Hailer".


1 lipca ukaże się płyta OUTLASTED "Into The Night" . Wersja DELUXE będzie zawierać dwa nagrania dodatkowe. Płytę współprodukował Harry Hess z HAREM SCAREM. Grup kwintet pochodzi z Norwegii


Melodic rock z Francji śpiewany oczywiście po angielsku to grupa PARIS i ich nowy drugi album ‘The World Outside’. Również wersja DELUXE zawierać będzie dwa bonusy. Ich debiut z 2013 roku ‘Only One Life’ produkował Alessandro Del Vecchio. Również tutaj się udziela.

PARIS are:
Frédéric Dechavanne: Lead & Backing Vocals, Keyboards
Sébastien Montet: Lead & Rhythm Guitars
 


FAITHSEDGE wraca z trzecim albumem ‘Restoration’. Dowodzi wokalista i kompozytor GIANCARLO FLORIDIA + basista Stryper - Tim Gaines, Ace Frehley / Mr .Big perkusista Matt Starr oraz gitarzysta Dokken czyli Alex De Rosso. Produkcja......oczywiście Alessandro Del Vecchio (Hardline/ Revolution Saints).


Perkusista Cheap Trick czyli BUN E. CARLOS 24 czerwca wyda solowy album“Greetings From Bunezuela!,”. Będzie to 13 nagrań w tym 11 coverów m.in. “Armenia City in The Sky” (The Who), “Idea” (The Bee Gees) czy "Tell Me" (The Rolling Stones).

Wśród gości Robert Pollard (Guided By Voices), Xeno (oryginalny wokalista CHEAP TRICK), Hanson, Alejandro Escovedo, Dave Pirner (Soul Asylum), John Stirratt (Wilco), Nicholas Tremulis, Alex Dezen (Damnwells), Rick Rizzo (Eleventh Dream Day), oraz członkowie Candy Golde i Monday Night Band.

 
 
Brytyjska piosenkarka NATASHA KHAN o korzeniach pakistańskich grająca tzw "indie pop" już 1 lipca wyda swoj czwarty album "The Bride". Poprzedni był wyborny.


Zapowiadana w grudniu 2015 na 18 marca 2016 roku nowa płyta BON JOVI "This House Is Not For Sale" ostatecznie ukaże się 16 września.


Brytyjska legenda rock grupa FOGHAT 24 czerwca wyda kolejny album "Under The Influence". Obecnie z pierwszego składu pozostał już tylko perkusista.


KSIĄŻKA:

"Sen w wysokiej rozdzielczości" to tytuł biografii zespołu RIVERSIDE autorstwa Maurycego Nowakowskiego, a ukaże się pod koniec tego roku. MARIUSZ DUDA na facebooku napisał: "W tej chwili kończę razem z kolegami z zespołu autoryzowanie biografii... Przy okazji artysta przypomniał o najbliższych planach wydawniczych zespołu oraz projektu Lunatic Soul: Kończę pisanie tekstów na nowy muzyczny projekt, który współtworzę razem z moimi przyjaciółmi Maciejem Mellerem i Maciejem Gołyźniakiem, w którym to zagram na basie, zaśpiewam i którego to muzyczna premiera przewidziana jest na jesień tego roku. Domykam logistykę tegorocznych wydawnictw Riverside - będą dwa, jedno to dobrze znany już album, ale w wersji 5.1 surround, a drugi to kompilacja utworów instrumentalnych - o tym wszystkim więcej w oddzielnych newsach na stronie zespołu. Przede wszystkim jednak... komponuję nową muzykę, która zapewne trafi na następny album Lunatic Soul i być może na całkowicie nowe i kompletnie inne niż wszystko do tej pory wydawnictwo".


WZNOWIENIA:

STEVE VAI wydaje ponownie zremasterowane albumy sprzed 25 lat "Modern Primitive / Passion And Warfare 25th Anniversary Edition". Wydawnictwa będzie podwójne i zawierać będzie drugie dyski z niepublikowanymi wcześniej rarytasami.KONCERT:

THE ANSWER zagra 7 sierpnia w warszawskim klubie Proxima. Grupa zagra utwory z debiutanckiego "Rise" sprzed 10 lat oraz nowe utwory z niewydanego jeszcze albumu "Solas", który ukaże się 14 października.

THE ANSWER + Rust + Superhalo
07.08.2016 - Warszawa, Proxima
Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00
Ceny biletów:
70 PLN - przedsprzedaż 80 PLN - w dniu koncertuPOŻEGNANIE:

Podczas koncertu grupy OHM 21 maja w wyniku zawału serca zmarł NICK MENZA były perkusista zespołu MEGADETH. Artysta miał 51 lat.


Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

czwartek, 26 maja 2016

Dzień matki

Kochana Mamo!

Matki i dzieci, niezależnie od tego, jak bardzo się nawzajem kochają, potrafią się też dotkliwie ranić.
Nagły wybuch złego humoru czy frustracji, nieprzemyślany osąd, trochę ślepej niewdzięczności mogą ugodzić w serce.Lecz jeśli w życiu króluje miłość, wszystko w końcu dobrze się układa.
Miłość bowiem kruszy zamknięte serca oraz uczy nas wyrozumiałości.Przecież jesteśmy tylko ludźmi. Kocham Cię Mamo.

Życzę Tobie dużo radości, zdrowia i szczęścia, uśmiechu na twarzy, spełnienia marzeń i wszystkiego co sobie wymarzysz....niech się spełni. Jednocześnie dziękuję, za wyrozumiałość ,miłość, za wszelaką pomoc i za drobiazgi, których się zwykle nie docenia, a przede wszystkim za to, ze jesteś...

Osobne życzenia również dla Mamy mojego synka Adasia czyli dla Pauli dzięki której ten wspaniały chłopczyk tak pięknie się rozwija.

Dziękuje mojej Mamie BEACIE oraz Mamie Paulince za to, że byłyście, jesteście i będziecie.
Dla Was specjalny utwór - niekoniecznie o "DNIU MATKI", ale koniecznie piękny - STING i nagranie "A Thousand Years" z 1999 roku.

POSŁUCHAJCIE:

https://www.youtube.com/watch?v=Zn7eWTsj9wU

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

środa, 25 maja 2016

THE 69 EYES "Universal Monsters" ( 2016 )

GOTHIC ROCK

Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem fińskiego THE 69 EYES i docierała do mnie co druga ich płyta. Po najnowszą sięgnąłem po usłyszeniu dwóch kapitalnych nagrań z tejże płyty. Dodajmy, że jedenastej gwoli ścisłości.

Już otwierający "Dolce Vita" mną potrząsnął. Świetna melodyka i oczywiście niepodrabialny śpiew Jyrkigo Pekka Emil Linnankivi'ego. Drugi z płyty "Jet Fighter Plane" można było usłyszeć na długo przed wydaniem albumu bowiem grupa opublikowała do niego tzw "lyric video", a więc "teledysk z tekstem". Zresztą nagranie idealne na singiel. Płyty w ogóle przyjemnie się słucha. Grupa chyba miała nad wyraz twórczą sesję oraz wenę, bo skomponowali przebojowy album z fajnymi piosenkami. Sześciominutowy "Blackbird Pie" bardzo ciekawie rozbudowany i bogaty aranżacyjnie również mi się bardzo podoba. W wykończeniu nagrania słychać świetne chórki. Kolejne kapitalne utwory to "Miss Pastis" ( świetny refren ), "Jerusalem" ( świetne brzmienie ) czy ballada "Blue".

Do odsłuchu otwierający całość "Dolce Vita".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=VuAdKbEEf0o

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

wtorek, 24 maja 2016

KARIBOW "Holophinium" ( 2016 )

NEO-PROGRESSIVE ROCK

Nie ukrywam, iż zwróciłem uwagę na ten album dzięki zamieszczonemu na okładce nazwisku MICHAELA SADLERA ( wokalista uwielbianej przeze mnie brytyjskiej grupy SAGA ) oraz SEANA TIMMSA ( klawiszowiec, ex-UNITOPIA ), którzy są gośćmi na tym albumie. Jakież wielkie było moje zdziwienie gdy okazało się, że ta niemiecka grupa nagrywa od 1998 roku i jest to jej siódmy album nie wliczając kompilacji, epek itp. Jakim cudem nigdy o nich nie słyszałem? Hmmm...

Cudowny początek za sprawą intra "Distant Movements" z narracją i szelestem kartek papieru daje nadzieję na wspaniałą muzykę. Dalej jest już tylko wspaniale. Proszę posłuchać blsko 8-minutowego "Holophinium". Ileż tam się dzieje, ileż zwrotów akcji jak z amerykańskiego dreszczowca. Jest szybko, gitarowo, ale też melancholijnie, nostalgicznie. "Victims Of Light" to kolejna kompozycja, której słucha się wspaniale o pierwszej nad ranem, w ciemności ze słuchawkami na uszach. Każde następne nagranie jest konsekwencją poprzedniego. Cudowne wprowadzenie z "Victims Of Light" do "Some Will Fall". Wspomnianego MICHAELA SADLERA możemy usłyszeć w nagraniu "River" a klawiszy SEANA TIMMSA w "Quantum Leap".

Jest to muzyka przede wszystkim do słuchania. Nie jest ona w żaden sposób odkrywcza i nie urywa przysłowiowych "czterech liter", ale słucha się tego z przyjemnością. Ponoć mózg grupy OLIVER RUSING nagrał też kilka albumów pod innymi szyldami. Jest ich ponoć kilka choć już udało mi się ustalić, że większość nakładu jest wyczerpana. Podobno nawet poprzedni album KARIBOW "Addicted" ( 2014 ) jest obecnie nie do kupienia.

Poniżej zapowiedź muzyczna powyższego albumu.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=P5cn9BMvf0M

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

poniedziałek, 23 maja 2016

DRIVE, SHE SAID "Pedal To The Metal" ( 2016 )

HARD ROCK

DRIVE, SHE SAID to amerykańska grupa hardrockowa powstała w 1988 roku w USA. Swój poprzedni album "Real Life" wydali 13 lat temu nie licząc kompilacji "Dreams Will Come - The Best Of & More" z 2010 roku.

Właśnie się odrodzili za sprawą najnowszej płyty studyjnej. Zaczyna się nagraniem "Touch", która przed wydaniem płyty było udostępnione na różnego rodzaju serwisach muzycznych. Zabawa zaczyna się od nagrania drugiego tytułowego "Pedal To The Metal". Gitary, melodia, charakterystyczne chórki. Ależ kapitalny jest następny "In 'R Blood" z podwyższonym tonem po drugiej zwrotce. Do tego ten podniosły refren. Czas na balladę "Said It All". Piękne pianino niczym MICHAEL BOLTON z najlepszego okresu. Cudowny utwór w ogóle. Z kolei rewelacyjną partię klawiszy w "Writing On The Wall" czy fenomenalnie przebojowy "Rainbows And Hurricanes" polecam każdemu lubiącemu tego typu granie. Polecam także "In Your Arms" czy nieco nowocześnie zaaranżowany niezbyt nawet pasujący do reszty "I'm The Nyte".

Do odsłuchu singlowy ( cyfrowy niestety ) "Touch".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=pBmVVWGCCtg

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

niedziela, 22 maja 2016

BELLS OF YOUTH "Dreamers" ( 2016 )

INDIE POP

Duński kwintet BELLS OF YOUTH tworzą LEONIE BOSS ( wokal/gitara ), MARCIA SAVELKOUL ( wokal/perkusja ), HELLEN WISSERS ( chórki/pianino/perkusja ), ESTELLE STIJKEL ( chórki/gitara ) oraz LISA MOREE ( wokal/perkusja/bas ). Płytę podsunął mi mój kolega, który wie, iż wyszukuje tego typu rarytasy.

Kiedy usłyszałem utwór "Lights Out" otwierający ich debiutancki ( chyba ) album niemal padłem z wrażenia. Bo niby to indie pop z elementami folku, ale w tym właśnie ponad 6-minutowaym nagraniu brzmią bardzo progresywnie. Niesamowity utwór. Następny "Running" jest już dużo łatwiejszy w odbiorze i weselszy zarazem. Delikatny powrót do "progresywnego" grania następuje w "Arcadia" a w "To Die For" dziewczyny popisują się gitarami. Kolejna bomba z fantastyczną linią melodyczną zwrotki to nagranie "Human". Mamy też wiele zmian nastrojów - od utworów żywiołowych "Sweet Sin" czy po niemal skustyczne "Ten Legged Lady", który zamyka album.

Cóż. Spodziewałem się lepszej płyty po fenomenalnym otwarciu, ale z pewnością będę wyczekiwał w przyszłości kolejnego albumu tych pięciu kobiet.

Do odsłuchu "Running", który jest oficjalnym singlem promującym album.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=gLh3SfAuWXc

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

piątek, 20 maja 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 21 ( 229 )

PREMIERY TYGODNIA:

RAY WILSON "Song For A Friend" ( ex-GENESIS )


ERIC CLAPTON "I Still Do" ( singiel zwiastuje CLAPTONA na jakiego czekałem od lat )
 


RICHARD ASHCROFT "These People" ( ex-wokalista THE VERVE, singiel jest fatalny - sample, komputery.....strach się bać )
 


MUDCRUTCH "2" ( TOM PETTY wraca po ośmiu latach z drugim albumem swojego pobocznego projektu )
 


BOB DYLAN "Fallen Angels"
 


KATATONIA "The Fall Of Hearts"
 


PUNKY MEADOWS "Fallen Angel" ( muzyk grupy ANGEL )
 


STRATOVARIUS "Best Of" ( kompilacja + jeden premierowy utwór )
 


IRON SAVIOR "Titancraft" ( power metal )
 


FLOTSAM & JETSAM ( nowy beztytułowy album studyjny )
 


THE RIDES "Pierced Arrow" ( proszę tylko spojrzec na skład zespołu na okładce )
 

 
THOMAS ANDERS "Lunatic" ( wokalista nieistniejącego już duetu MODERN TALKING - singiel zawiera trzy wersje utworu "Lunatic" oraz nową wersją "You're My Heart, You're My Soul" )

KENT "Da Som Nu For Alltid" ( nowy album zapowiadany przez zespół jako pożegnalny )

 ZAPOWIEDZI:

THE WINERY DOGS ( Mike Portnoy (DREAM THEATER, AVENGED SEVENFOLD, ADRENALINE MOB), Billy Sheehan (MR. BIG, TALAS, DAVID LEE ROTH) i Richie Kotzen (MR. BIG, POISON) ) 27 maja podczas występu w Chilce zarejestrują DVD. Premiera jesienią.


ALICE COOPER zapowiada w najbliższym czasie dwa nowe wydawnictwa. Nowy album HOLLYWOOD EMPIRE oraz współpracę z kolegami z ALICE COOPER BAND przy jego nowej płycie solowej.


8 lipca 2016 ukaże się nowy album szkockiej grupy BIFFY CLYRO "Ellipsis". Producentem albumu jest Richowi Costey (m.in. Muse, My Chemical Romance, Sigur Ros). Wśród inspiracji dla nowych utworów szkockiego tria, znalazły się chociażby grupa Deafheaven, DJ Arca, a także klasyczny album Tears For Fears "Songs From The Big Chair". Simon Neil obrazowo opisuje "Ellipsis" jako album będący bardziej ciosem w twarz niż muzyką do przytulania się.
 


W 2017 roku, a dokładniej między 7 a 9 kwietnia w łódzkiej Wytwórni odbędzie się Marillion Weekend! Cudowna wiadomość.


Szwedzki gitarzysta Yngwie Malmsteen już 3 czerwca wyda długo oczekiwany album "World On Fire".


Grupa TEN rozegrała się na dobre. Najpierw album "Albion" w 2014 roku, póżniej kolejny "Isla De Muerta" w 2015 oraz minialbum "Dragon And Saint George EP" jesienią 2015. Teraz grupa zapowiada album "Battlefield" z różnymi rarytasami ( premiera 17 czerwca ), oraz.....przechodzi do wytwórni FRONTIERS i .....wydaje pod jej szyldem nowy album 27 stycznia 2017 roku. Szacunek.


DEVIN TOWNSEND PROJECT na 2 września zapowiada nowy album "Transcendence".


WZNOWIENIA:

GAMMA RAY właśnie wydała wznowienia dwóch swoich klasycznych albumów - koncertowego "Lust For Live" ( oryginalnie w 1993 ) oraz "Insanity And Genius" ( oryginalnie w 1993 ). Oba w dwudyskowych edycjach, zremasterowane i z bonusami.
Pozdrawiam

OSKAR PENDYK