Cykle muzyczne

W tym dziale zawarta jest lista wszystkich cykli muzycznych, które dotychczas pojawiły się na mojej stronie. Lista będzie uaktualniana na bieżąco.

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CYKLE MUZYCZNE:

NOWOŚCI PŁYTOWE - cykl debiutował 7 sierpnia 2015 roku. Jest to jedyny cykl, który pojawia się regularnie a dokładnie w każdy piątek. Może dziwić jego ówczesna numeracja ( 7 sierpnia 2015 pojawił się numer 32 ( 188 ) ), która zresztą pozostała po dziś dzień. Już tłumaczę o co chodzi. Cyfra 32 oznacza numer danego tygodnia w roku z kolei 188 łączną sumę wszystkich części. W cyklu pojawiają się zarówno premiery tygodnia jak i zapowiedzi płytowe. Ma charakter "newslettera" czyli informatora. Dotychczas ( 10 stycznia 2018 ) pojawiło się 315 części.

PŁYTA ŻYCIA - cykl debiutował 9 sierpnia 2015 roku i jest cyklem nieregularnym. Pojawiają się w nim  - jak mówi nazwa - płyty mojego życia, a więc te najukochańsze ( niekoniecznie uznane za takowe przez krytyków, ale o znaczeniu sentymentalnym dla mnie ). Brak czasu powoduje, iż dotychczas ( 10 stycznia 2018 ) pojawiły się 4 części.

FILM MUZYCZNY - cykl debiutował 1 października 2015 roku i również jest cyklem nieregularnym. Pojawiają się w nim zarówno filmy jak i seriale muzyczne, filmy biograficzne o życiu i twórczości artystów. Dotychczas ( 10 stycznia 2018 ) pojawiły się 2 jego części.

PŁYTA WINYLOWA - cykl debiutował 2 maja 2016 roku. Powstał
z myślą o tym by przedstawiać płyty często nieosiągalne - a co ważniejsze - mało znane bądź nieznane wcale. A są ich tysiące. Pragnę poniekąd tchnąć w nie nowe życie. Może zdarzy się tak iż kogoś płyta zainteresuje i uda mu się ją kupić na jakiejś aukcji bądź jej wznowienie na kompakcie o ile takowe się pojawiło. Wiele z zespołów, które tutaj mam zamiar zaprezentować wydało tylko jeden album i na tym się skończyło. Dotychczas  ( 10 stycznia 2018 ) pojawiło się 19 części.

ŚPIEWAJĄCY AKTORZY - cykl debiutował 2 października 2016 roku. Powstał z myślą o przedstawianiu aktorów/aktorek, którzy poza występowaniem w filmach nagrywają również płyty. Choć nie każdy o tym wie, swoje płyty wydali BRUCE WILLIS, JOHN TRAVOLTA czy KEVIN COSTNER. Dotychczas ( 10 stycznia 2018 ) pojawiły się 4 części.

WZNOWIENIA - cykl debiutował 8 stycznia 2017 roku, a w nim  - jak mówi nazwa - wznowienia albumów, które obchodzą okrągłą rocznice wydania bądź po prostu wytwórnia wydaje na nowo całą dyskografię artysty. Często takie wydania lepiej grają od pierwszych wydań ( czasem też gorzej ),ale przede wszystkim dokłada się do nich rożnego rodzaju dodatki jak płyty DVD z zapisem koncertu, wersje demo, strony "b" singli bądź w ogóle nie publikowane wcześniej nagrania, które powstały podczas sesji do danej płyty, ale się na niej z różnych względów nie znalazły. Dotychczas ( 10 stycznia 2018 ) pojawiły się 4 części.

SINGLE i MAXI-SINGLE - cykl debiutował 27 listopada 2017 roku. Cykl opisuje zarówno single 7" calowe winylowe jak i 12" maxi single, specjalne wydania 10" calowe, wszelkiego rodzaju EPKI itp. Powstał z myślą, aby przedstawiać tak zwane b-side'y, a więc strony "b" singli - utwory spoza płyt dokładane tylko i wyłącznie na single, a więc takie, które z różnych przyczyn nie znalazły się na płytach bo nie pasowały, bądź były słabsze od pozostałych zawartych na płytach. Często sa to nagrania nie do zdobycia i po prostu przepadną - stąd ten cykl, by uświadomić Wam, że istnieją, a nie każdy o nich wie. A czasem warto. Są to często nagrania cudowne jak w przypadku grupy THE CURE, która dokładała niemal do każdego singla dodatkowy utwór. Kto singli nie kupował, ten już tych nagrań nie pozna. Dotychczas ( 10 stycznia 2018 ) powstały 2 części.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz