niedziela, 28 sierpnia 2016

GRACE "FMA" ( 2016 )

POP / SOUL

Nowa artystka na rynku ma zaledwie 19 lat i pochodzi z Australii. Jej debiutancki album może się spodobać fanom JOSS STONE czy KANDACE SPRINGS.

Po świetnym "Church On Sunday" polecam posłuchać "Hell Of A Girl". Nie ma w tej muzyce niczego odkrywczego jednak słucha się tego wspaniale. Do tego klimat lat 70-tych, bogate aranżacje, instrumenty dęte, smyczki, trąbki. W zwrotkach można się doczepić do zbyt podobnego śpiewu tej młodej dziewczyny do starszych koleżanek lecz ze względu na jej wiek myślę, że można jej to wybaczyć. W refrenach z kolei słyszę tu wczesną ROBYN. Mam tutaj na myśli jej pierwszy i najlepszy zarazem album "Robyn Is Here" z 1997 roku. Niestety jedyny tak udany. Wróćmy jednak to GRACE SEWELL bo tak brzmi pełne imię i nazwisko dzisiejszej bohaterki. Artystka oprócz śpiewu współkomponowała cały album i brawo dla niej. Proszę posłuchać "Hope You Understand" szczególnie tego co się dzieje od połowy nagrania. Rewelacja! Niesamowita zmiana nastrojów. Miód dla uszu...jakkolwiek to brzmi. Świetny utwór "You Don't Owe Me" psuje wpleciony na początku i na końcu wstrętny rap, który zakłóca słuchanie tego nagrania. Szlag by to!
Niestety w tym gatunku często się to zdarza choć nieliczne artystki się przed tym bronią. Proszę posłuchać cóż się dzieje na początku drugiej minuty nagrania "How To Love Me". Kolejna niespodziewana zmiana nastroju, której słuchacz się nie spodziewa. A nagranie "Coffee"? Obłęd! Wróżę tej dziewczynie wielką karierą jeśli tylko pozostanie sobą i nie pozwoli sobie niczego wcisnąć tak zwanym "znawcom" i "fachowcom". Trudno nie pokochać "From You" czy "New Orleans".

Do odsłuchu "Hope You Understand"

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=C1XNuYPUZvk

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz