poniedziałek, 22 sierpnia 2016

FATES WARNING "Theories Of Flight" ( 2016 )

PROGRESSIVE METAL

Dwunasty album amerykańskiego kwintetu ze świetnym gitarzystą JIMEM MATHEOSEM i wokalistą RAYEM ALDEREM.

Nową płytę FATES WARNING otwiera się przepiękna gitara i bardzo nastrojowy wokal. Nagranie nazywa się "From The Rooftops". W okolicach 2 minut i 30 sekund robi się nieco ostrzej niczym w DREAM THEATER. Mnie bardzo podoba się następny, melodyjny "Seven Stars". Później mamy dość słaby kompozycyjnie "S.O.S.", a tuż po nim kolejny przyjemny fragment z wyeksponowaną melodią zatytułowany "The Light And Shade Of Things". Niestety później jest już tylko przeciętnie by nie powiedzieć słabiutko. Na moment robi się ciekawie za sprawą rozbudowanej, ponad 10-minutowej kompozycji "The Ghosts Of Home". Album zamyka 4-minutowa coda "Theories Of Flight".

Do edycji limitowanej dodany jest drugi, 6-utworowy dysk zawierający nagrania akustyczne w tym trzy covery" Pray Your Gods" z repertuaru "TOAD THE WEST SPROCKET, "Adela" JOAQUINA RODRIGO oraz "Rain" grupy URIAH HEEP.

Spodziewałem się o wiele więcej po tym zespole. Szkoda, że zabrakło pomysłów na ciekawe kompozycje. Może następnym razem. Do odsłuchu "From The Rooftops" z najnowszej płyty.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=8kkJ8qtgLBY

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

1 komentarz:

  1. Jak dla mnie,najlepsza płyta Fates Warning i ścisły top tego roku,dałbym 9/10.

    OdpowiedzUsuń