piątek, 12 sierpnia 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 33 ( 241 )

PREMIERY TYGODNIA:

THE PINEAPPLE THIEF "Your Wilderness"


NEW ORDER "People On The High Line" ( singiel )


KELSEY WALDON "I've Got A Way" ( folk )


THE PRETTY RECKLESS "Take Me Down" ( singiel, płyta jesienią )


CASTLE "Welcome To The Graveyard" ( heavy metal z USA )


ZAPOWIEDZI:

4 listopada nowa płyta HAMMERFALL "Built To Last".


Po wydaniu w maju albumu "Song For A Friend" RAY WILSON nie zwalnia. 7 października wyda kolejny zatytułowany „Makes Me Think Of Home”. Album już teraz promuje singiel „Amen To That” z kapitalnym teledyskiem.


21 października ukaże sie nowy album RIVERSIDE "Eye Of The Soundscape".


Zapowiadany na 20 kwietnia, a potem na 16 września nowy album BON JOVI "This House Is Not For Sale" ostatecznie ukazać ma sie w październiku. Dziś pojawił się tytułowy singiel.

Milcząca od 2008 roku ENIGMA oraz jej szef MICHAEL CRETU zapowiada nowy album "The Fall Of A Rebel Angel" na 11 listopada.


Tego samego dnia nowy STING zatytułowany "57th & 9th". Muzyk mówi, że to jego pierwszy tak rockowy i mocno gitarowy materiał od dłuższego czasu. Tytuł wziął się z nazw dwóch, krzyżujących się ulic, przez które Sting przechodził codziennie w drodze do studia podczas nagrywania krążka. Rockowy klimat zaproponował mu jego teraźniejszy menadżer, Martin Kierszenbaum, który zamówił studio i zaprosił na sesję nagraniową także innych muzyków - między innymi perkusistę Viennie Colaiuta, gitarzystę Dominica Millera i członków zespołu Last Bandoleros, którego Kierszenbaum również jest menadżerem.

Piosenki na płycie dotykają aktualnych problemów na świecie, między innymi problemu uchodźców, którzy przybywają do Europy, a także tych dotyczących ekologii i zmieniającego się klimatu. Natomiast ballada "50,000" jest poświęcona legendom rocka, w tym Lemmy'emu, Freyowi, czy niedawno zmarłemu Davidowi Bowiemu.

Już 2 sierpnia Sting wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie. W roli supportu wystąpi Joe Sumner, jego syn.
 
7 października premiera szóstego albumu NORY JONES "Day Breaks". 12 nowych piosenek z czego 9 to utwory napisane lub współnapisane przez Jones, a 3 to nowe wykonania nagrań stworzonych przez Duke Ellington (Fleurette Africaine (African Flower)), Horace Silver (Peace) oraz Neil Young (Don’t Be Denied). Singlem promującym jest nagranie "Carry On".14 października ukaże się koncertowy album SECRET SPHERE zatytułowany "One Night In Tokyo".


BLACKTHORNE to supergrupa z początku lat 90-tych, która skłądała się z następujących muzyków: Graham Bonnet (Rainbow / MSG / Alcatrazz / Impellitteri), Bob Kulick (Kiss / Meat Loaf / WASP / Skull) oraz Jimmy Waldo (New England / Alcatrazz), Wydali tylko jeden album "Afterlife" ( 1993 ) i po odejściu BONNETA rozpadli się. Teraz 2 września ukaże się jego wznowienie oraz - UWAGA - nagrany w 1994 roku drugi album "Don't Kill The Thrill", którego nigdy nie wydano ( z wokalem BONNETA ).23 września nowa, czwarta płyta AIRBOURNE "Breakin' Outta Hell".

 
Z okazji 25-lecia zespół TYKETTO 14 października wyda nowy album "Reach".


Australijczycy z melodyjnego metalowego THE RADIO SUN 30 września wydadzą nowy album "Outside Looking In".


Trzeci album THE PRETTY RECKLESS "Who You Selling For" ukaże się 21 października.


KOBRA AND THE LOTUS podpisałą kontrakt z Napalm Records i już w lutym 2017 roku wyda nowy album "Prevail I", a w październiku 2017 jego drugą część - "Prevail II". Singiel już w październiku.


21 paździenika nowa płyta RUMER "This Girl's In Love: A Bacharach & David Songbook".

 
2 września 30-płytowy box IANA HUNTERA z grupy MOTT THE HOOPLE zatytułowany "Stranded In Reality" natomiast dwa tygodnie później 16 września nowy studyjny album IAN HUNTER & THE RANT BAND "Fingers Crossed".

 
 
CIEKAWOSTKI:

Po odejściu z zespołu BONFIRE jego wokalisty DAVIDA REECE'A jego miejsce zajmie MICHAEL BORMANN. Ale UWAGA!! Dopiero od października natomiast w czasie letniego tournee wokalistą "zastępczym" będzie ALEXX STEEL (MASTERS OF DISGUISE, ROXXCALIBUR). Grupa zagra 16 koncertów.

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz