poniedziałek, 8 maja 2017

MIKE + THE MECHANICS "Let Me Fly" ( 2017 )

POP

"MIKE i mechanicy" już od dawna nie nagrywają płyt z górnej półki jednak na każdym znajduje się coś czego warto posłuchać. Kiedyś grali tak...

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=W_zWl8xnT00


...ale to jeszcze w czasach kiedy w grupie śpiewali uwielbiany przeze mnie PAUL CARRACK czy zmarły w 2000 roku PAUL YOUNG ( nie mylić z żyjącym PAUL'EM YOUNG'IEM od przeboju "Everytime You Go Away" ). Od 2010 roku wokalistą jest TIM HOWAR. Z oryginalnego składu ostał się jedynie jego szef, a więc sam MIKE RUTHERFORD, gitarzysta wielkiego GENESIS.

Album pilotuje kapitalna piosenka "Don't Know What Came Over Me". Znam ją już niemal na pamięć. Niestety jest to chyba jedyna tej klasy piosenka na całej płycie. Są oczywiście przyjemne rzeczy jak otwierający tytułowy "Let Me Fly", ze świetnym chórem gospel czy następny po nim "Are You Ready", który także może stać się przebojem, ale to już tak nie porywa. Trochę nuży nieco sztuczne brzmienie zespołu, które jakoś od płyty "Rewired" z 2004 roku pozostaje niezmienne. Album z pewnością tylko dla wielkich fanów grupy niestety bez szans na dotarcie do innego słuchacza.

A tak grają dziś...

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=W9pHu_Y1l3Q

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz