czwartek, 26 stycznia 2017

LUCA TURILLI'S RHAPSODY "Prometheus - The Dolby Atmos Experience + Cinematic And Live" ( 2016 )

CINEMATIC METAL

Na wstępie wyjaśniam, iż "cinematic metal" to gatunek stworzony przez samego TURILLI'EGO, a charakteryzuje się tym, że zawiera on elementy muzyki filmowej, przestrzennej, symfonicznej itp.

Grupa LT'S RHAPSODY to odłam dawnego RHAPSODY ( obecnie RHAPSODY OF FIRE ). Szefuje mu LUCA TURILLI, a więc dawny gitarzysta i kompozytor, który w 2011 postanowił powołać do życia swój drugi RHAPSODY.

Grupa po dwóch studyjnych albumach 9 grudnia wydała swój pierwszy album koncertowy - UWAGA - nagrany w nowym systemie THE DOLBY ATMOS ( technologia dźwięku obiektowego ). Dodam , iż jest to pierwsza na świecie płyta w tym systemie. Wracając do LT'S RHAPSODY.

Na podwójnym cd ( do wyboru również DVD ) znalazło się 27 nagrań w tym także utwory z repertuaru RHAPSODY OF FIRE jak chociażby "Land Of Immortals" ( ALESSANDRO CONTI świetnie poradził sobie z nagraniem wcześniej wykonywanym przez FABIO LIONE )czy "Emerald Sword", ale także z solowych plyt TURILLI'EGO. Usłyszymy tutaj chociażby genialne intro "Aenigma" czy kapitalny "Demonheart".

Szkoda, iż TURILLI nie gra już w RHAPSODY, nie mówiąc o tym, iż nie ma w nim także już jego wokalisty FABIO LIONE. "Stare" RHAPSODY się jednak nie poddaje i od 5 stycznia 2017 nagrywa nowy album z nowym wokalistą, a ten zwie się GIACOMO VOLI. Świetny koncert, a CONTI śpiewa na żywo tak jak w studio.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=l9I4rA1p5Y4

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz