czwartek, 24 listopada 2016

KANSAS "The Prelude Implicit" ( 2016 )

ROCK

Istniejąca od ponad 40 lat amerykańska grupa KANSAS ostatni swój album "Somewhere To Elsewhere" wydała w 2000 roku. Wtedy w zespole śpiewał jeszcze STEVE WALSH, którego obecnie zastąpił RONNIE PLATT. Z jakim skutkiem?

O jakimkolwiek zastąpieniu nie ma mowy. Zawsze trudno będzie przyzwyczaić się do myśli, że w ukochanym zespole nie śpiewa już nasz ulubieniec. Ale PLATT sprawił się nad wyraz dobrze. Ma przyjemny głos i albo zmianę - choć drastyczną - akceptujemy bądź nie.
Podoba mi się singlowy "With This Heart" oraz "Visibility Zero" pachnące "tamtą" epoką i "tamtym" myśleniem w tworzeniu kompozycji. No i są skrzypce charakterystyczne dla zespołu choć te momentami brzmią jakby były wplecione na siłę. No bo nie ma WALSHA to chociaż niech będą skrzypce przypominały nam choć trochę stary KANSAS. Polecam również "Rhythm In The Spirit", "Refugee" czy "The Voyage Of Eight Eighteen". Ten ostatni wyróżnia się bardzo bogatą i rozbudowaną częścią instrumentalną. Wracając do skrzypiec. W nagraniu "Home On The Range" - przezamykającym album - instrument ten jest należycie wyeksponowany. Miły akcent na koniec.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=PAT_R3Jages

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz