środa, 16 listopada 2016

MARCELLA PUPPINI "Everything Is Beautiful" ( 2015 )

SWING

Urodzona we Włoszech MARCELLA PUPPINI to jedna trzecia THE PUPPINI SISTERS, żeńskiego tercetu wykonującego muzykę z lat 40-tych. Dziewczyny wydały dotychczas pięć płyt, a w ubiegłym roku założycielka tria wydała album solowy, o którym dowiaduję się z rocznym poślizgiem.

W internecie można znaleźć informację, iż solowy album MARCELLI również jest swingowy. Nie do końca .Ktoś tak założył, a jak wiadomo artyści nagrywają solowe płyty właśnie po to by pokazać się na nich z zupełnie innej strony.

Ta płyta swingowa jest tylko w połowie. Nazwałbym to "swing pop" albo "modern swing". Już w otwierającym tytułowym "Everything Is Beautiful" przemycona jest elektronika, a w "Slow Down" nowoczesny podkład perkusyjny. Z kolei piękna ballada "Sticky Red Sugar" to zupełnie inna bajka. To bardzo piękny utwór wyższych lotów. Nie inaczej jest w przypadku "Cast The First Stone". To bardzo filmowa kompozycja mogąca posłużyć jako ścieżka filmowa do niejednej sceny w jakimś dramacie czy nawet filmie o przygodach JAMESA BONDA. Nie tylko dla fanów THE PUPPINI SISTERS.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=Tj0c-LZ4Zso

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz