piątek, 18 listopada 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 47 ( 255 )

PREMIERY TYGODNIA:

PATRICIA KAAS ( nowy beztytułowy album damy francuskiej piosenki )


JADIS "No Fear Of Looking Down" ( powrót klawiszowca MARTINA ORFORDA )

 
DEMON "Cemetery Junction"


LEAP DAY "Live At The Northern Prog Festival" ( koncertowy album holenderskiego zespołu )
 
 
LINDSEY WEBSTER "Back To Your Heart" ( trzeci album kapitalnej wokalistki jazzowej )
 
 
HELENE SEGARA "Amaretti" ( francuska wokalistka pop wraca z kolejnym albumem )
 
 
MADNESS "Can't Touch Us Now"


MINACELENTANO "Le Migliori" ( w grupie śpiewa m.in ADRIANA CELENTANO )


MOTLEY CRUE "The End" ( album koncertowy )
 
 
QUEEN "On Air" ( dwupłytowy zbiór archiwalnych nagrań )


THE ROLLING STONES "Havana Moon" ( koncertowy album )
 
 
JOANovARC "Ride Of Your Life" ( nowy żeński kwartet rockowy )


JULIA FORDHAM "Mixed, Shaken & Stirred" ( wokalista pop działająca od lat 80-tych postanowiła wydać album z remiksami )


SIRENIA "The 12TH Hour" ( singiel )
 
 
ROXETTE "Why Don't You Bring Me Flowers" ( singiel )
 
 
ZAPOWIEDZI:
 
20 stycznia 2017 roku ukaże się nowe wydawnictwo MAGNUM "The Valley Of Tears - The Ballads" zawierające wybrane ballady, ale UWAGA!!, w nowych wersjach nagranych w 2016 roku.
 
 
JACK RUSSELL'S GREAT WHITE, w którym wokalista jest JACK RUSSELL 27 stycznia 2017 ropku wyda debiutancki album zatytułowany , "He Saw it Comin" ( wcześniej płyta miała się nazywać "The Gauntlet" ). Przypomnę, iż muzycy starego GREAT WHITE również wydadzą nowy album w 2017 roku. Pozostały skład JACK RUSSELL'S GREAT WHITE: basista Tony Montana ( również klawisze ), Dan McNay (MONTROSE) bass, Robby Lochner (FIGHT) na gitarze oraz Dicki Fliszar (BRUCE DICKINSON) na perkusji.
 
 
Również 27 stycznia 2017 roku ukaże się solowy album wokalisty zespołu RATT czyli STEPHENA PEARCY'EGO zatytułowny "Smash".
 
 
10 lutego 2017 koncertowy album DEF LEPPARD "And There Will Be A Next Time - Live From Detroit" w formacie DVD+2CD, Blu-ray+2CD oraz ( o zgrozo !!! ) Digital Video.
 
 
10 lutego 2017 również....po raz trzeci przełożona płyta zespołu BLACKFIELD zatytułowana "V".
 

Szwedzi z PAIN OF SALVATION już 13 stycznia 2017 roku wudadzą nowy album "In The Passing Light Of Day".
 
 
Jak donoszą amerykańskie media PHIL COLLINS spotkał się niedawno z byłymi kolegami z GENESIS. Genesis. Panowie planują podobno całą trasę. Wskazywał na gitarzystę Mike’a Rutherforda i klawiszowca Tony’ego Banksa. Nie za bardzo widział u swojego boku wokalistę Petera Gabriela. „Chciałbym, żeby tak było, ale to wiąże się z pewnym zamieszaniem, skoro nie mogę grać na perkusji” – mówił wtedy. Teraz „porzucony” informuje:

"Tony, Mike i Phil ćwiczą obecnie. W tej rundzie, w tym roku mnie nie będzie. Nie wykluczam możliwości zrobienia czegoś w przyszłości, ale teraz skupiam się na własnej pracy".
 
 
Od jakiegoś czasu wiadomo, iż wokalista RHAPSODY OF FIRE opuścił grupę. Dwa tygodnie później na Facebooku perkusista Alex Holzwarth ogłosił, że również opuszcza zespół. Teraz grupa poinformowała o znalezieniu nowego wokalisty jakim jest GIACOMO VOLI ( m.in zespół TEODASIA ).
 
 
WENDY DIO czyli żona RONNIE'GO JAMESA DIO zapowiada na 2017 rok wydanie archiwalnych nagrań męża w tym niepublikowanego materiału m.in z prac nad nieukończoną płytą "Magica 2".
 
 
UNITY to nowa grupa muzyków perkusisty Michael Ehre oraz gitarzysty Henjo Richter ( oboje z GAMMA RAY). Panowie podpisali już kontrakt z Steamhammer/SPV i na pozątku 2017 roku wydadzą debiutancki album.
 
 
KONCERT:
 
KAI HANSEN oraz MICHAEL KISKE znów w HELLOWEEN, a to wszystko na trasie "25 YEARS LATER - PUMPKINS UNITED" planowanej na 2017 i 2018 rok.
 
 
Pozdrawiam
 
OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz