piątek, 29 lipca 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 31 ( 239 )

PREMIERY TYGODNIA:

LORI MCKENNA "The Bird & The Rifle" ( wokalistka country/folk )
 


MARTI PETERS "The Backdrop To Your Life" ( singiel, pierwsze wydawnictwo od czasu rozpadu projektu SHADES & PETERS w 2015 roku, drugi singiel "Shelter From The Storm" ukaże się w sierpniu, muzyk znany z Lynch Mob czy Resurrection Kings wyda oba single za pośrednictwem iTunes i CDBaby, wśród gości ERIC RAGNO i gitarzysta CLINT WELLS )
 HILARY SCOTT AND THE SCOTT FAMILY "Love Remains" ( wokalistka amerykańskiego zespołu country LASY ANTEBELLUM czyli HILARY SCOTT wydaje album wspólnie nagrany z ojcem, matką i siostra, którzy są muzykami, tym razem ma być balladowo o czym świadczy singiel "Thy Will")
 


ZAPOWIEDZI:

TANGO DOWN powraca z nowym albumem "Bulletproof". Wokalista zespołu jest CHAS WEST (Lynch Mob, Resurrection Kings, Jason Bonham). Premiera 26 sierpnia.
 


Frontiers Music Srl zapowiada nowy melodic projekt CRY OF DAWN z Goranem Edmanem na wokalu. Beztytułowy album już 23 września.
 


W sierpniu również JACE PAWLAK i jego album "Promise".
 


9 września nowy album studyjny lubianej przeze mnie KT TUNSTALL zatytułowany "Kin", choć okładka nie wróży nic dobrego.
 


16 września nowa płyta MADELEINE PEYROUX "Secular Hymns".
 


30 września premiera nowej płyty REGINY SPEKTOR "Remember Us To Life".
 


MITCH MALLOY zapowiada singla "My Therapy" oraz nowy album "Making Noise".
 


Na 23 września zapowiedziano wydanie boxu DAVIDA BOWIEGO „Who Can I Be Now? (1974–1976)” . Uwaga!!! Box zawiera nigdy nie wydany album "The Gouster" plus osiem innych płyt. Wydawnictwo ukaże się także w formie winyla.

Producent Tony Visconti napisał o tej płycie kilka słów:

"Słowo „gouster” było mi nieznane, ale David wiedział, że to rodzaj ubrania noszonego przez afro amerykańskie nastolatki w latach 60. w Chicago. W kontekście albumu słowo to dotyczy jego atmosfery – dumy i bycia modnym. (…) To czterdzieści minut wspaniałego funku – tym właśnie to było i myślę, że tak powinno było być".
Tracklista „The Gouster”:
 
John, I’m Only Dancing (Again)
Somebody Up There Likes Me
It’s Gonna Be Me
Who Can I Be Now?
Can You Hear Me
Young Americans
Right

 

 

Jason Newsted ( ex-METALLICA )  już w najbliższy piątek 22 lipca o 15 polskiego czasu (o północy z piątku na sobotę czasu pacyficznego) na stronie Mighty Fine Guitars przedstawi swoją najnowszą grupę Would and Steal.

Zespół ten muzyk stworzył razem z Robem Tuckerem. Podkreśla, że projekt jest „w większości akustyczny”. W 2014 roku muzyk zawiesił działalność swojego zespołu NEWSTED, w ramach którego zaledwie rok wcześniej wydał EP-kę „Metal” oraz album Heavy Metal Music”.


Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz