wtorek, 26 lipca 2016

PAUL SIMON "Stranger To Stranger" ( 2016 )

ROCK / FOLK

PAUL SIMON  - amerykański wokalista i gitarzysta, autor niezliczonej ilości piosenek oraz wokalista - najbardziej znany jest z duetu SIMON & GARFUNKEL, który współtworzył wraz z ARTEM GARFUNKELEM w latach 1964-1970. Któż nie zna nagrania "The Sound Of Silence"???

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=4zLfCnGVeL4

SIMON tradycyjną muzyką afrykańska zainteresował się już w latach 80-tych ubiegłego wieku. To wtedy, a dokładnie w 1986 roku powstał jeden z najważniejszych jego albumów "Graceland" ( nie tak dawno przecież zremasterowany ). Połączył na tej właśnie płycie muzykę tradycyjna afrykańską z muzyką amerykańską folk zabarwioną delikatnie rockiem.
Na najnowszym albumie słychać zamiłowanie muzyka do różnorodnych kultur już od pierwszych nut czy to w "The Werewolf" czy w kolejnych "The Clock" oraz "Street Angel". W nagraniu tytułowym delikatnie brzmieniowo nawiązuje do samego STINGA ( zaznaczam, iż tego średnio-wczesnego z takiej chociażby płyty jak "Nothing Like The Sun" ( 1987 ) ). Godny polecenia jest przepiękny fragment "Proof Of Love". Za dość przebojowy można uznać "The Riverband", który idealnie pasowałby na singla. To tyle jeśli chodzi o materiał podstawowy. Ja posiadam powyższy album w wersji DELUXE zawierającej dodatkowo 5 nagrań. Dla fana PAULA SIMONA jazda obowiązkowa.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=sutrH_9Q9Bk

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz