poniedziałek, 10 października 2016

MICHAEL SWEET "One Sided War" ( 2016 )

HARD ROCK

MICHAEL SWEET jest pełen energii. Nie dość, że na co dzień jest liderem zespołu STRYPER, w którym działa od połowy lat 80-tych i w ubiegłym roku wydał z nimi jedenasty album "Fallen" to na dodatek stworzył również w roku ubiegłym nowy projekt SWEET & LYNCH wydając kapitalny album "Only To Rise" ( 2015 ). Mało tego. Rok 2015 przyniósł też kolejny jego solowy album "I'm Not Your Suicide" ( 2015 ), a przed nami kolejny.

Gwoli informacji wspomnę tylko, iż SWEET jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem, a pochodzi z Californii w USA, dokładnie z Orange County znanym również jako O.C. z kolei wspomnianego nieco wyżej GEORGE'A LYNCHA z SWEET & LYNCH fani rocka mogą kojarzyć z takich grup jak LYNCH MOB czy DOKKEN, z czego ta druga właśnie się reaktywowała i już gra koncerty wykonując nawet premierowy utwór. Ma być też płyta. Trzymam kciuki.
Wróćmy jednak do najnowszego "słita". W otwierającym album "Bizarre" usłyszymy styl i brzmienie lat 80-tych natomiast w rewelacyjnym nagraniu tytułowym "One Sided War" poczujemy klimat macierzystego STRYPER z bardzo melodyjnym refrenem i upiększającym go chórkiem. W nagraniu "Radio" można odnaleźć klimat balladowych JUDAS PRIEST. Polecam gorąco też takie kompozycje jak "Only" - nieco spokojniejszy fragment z niesamowitym solo na gitarze, balladę "Who I Am" w stylu grupy WHITESNAKE również z mistrzowską gitarą tutaj pełniącą rolę tła co bardzo charakteryzuje ten fantastyczną kompozycję oraz niemal stadionowy hit "One Way Up", który jednocześnie jest finałem tej płyty. Finałem jeśli nie policzymy kompozycji "Can't Take This Life", która znajduje się już w podstawowym programie płyty tyle tylko, że tutaj posłuchamy jej w nieco innej wersji wzbogaconej duetem z MORIAH FORMICA. Polecam ten album nie tylko fanom STRYPER.

Do odsłuchu "Bizarre".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=I31Sw_654rg

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz