piątek, 21 października 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 43 ( 251 )

PREMIERY TYGODNIA:

LEONARD COHEN "You Want It Darker"


AMY GRANT "Tennessee Chrsistmas"


MICHAEL BUBLE "Nobody But Me"


THE PRETTY RECKLESS "Who You Selling For"


BON JOVI "This House Is Not For Sale"


DAVID CROSBY "Lighthouse"


SARAH McLACHLAN "Wonderland"


THE PRETENDERS "Alone"


TOM CHAPLIN "The Wave" ( wokalista KEANE )


SUZANNE VEGA "Lover, Beloved Songs From An Evening With Carson McCullers"


ENIGMA "Sandess Part 2" ( singiel do listopadowej plyty )


BETTE MIDLER "The Divine Miss M"RIVERSIDE "Eye Of The Soundscape"


PHIL COLLINS "The Singles" ( wersja niebieska to wersja dwupłytowa, czerwona to trzypłytowa )


 
BLIND EGO "Liquid" ( solowy album gitarzysty RPWL )


ZAPOWIEDZI:

25 listopada ukaże się album BRYANA COLE'A ‘Sands Of Time’. Podobno to muzyka dla fanów Giant, Bad English, Survivor czy Pride Of Lions. Grupę tworzą m.in JIM PETERIK oraz J.VAN ZANT.


Grupa DEPECHE MODE zawita do Polski zawita 21 lipca 2017 roku. Zespół pojawi się na PGE Narodowym w Warszawie, a bilety do przedsprzedaży trafią już 19 października o godzinie 10. Grupa będzie promować swój nowy album "Spirit", którego premiera wyznaczona jest na marzec 2017 roku


HEARTBANGER to nowy projekt gitarzysty Xavi Méndeza. Wśród gości Tony Mills (SHY, TNT), Gabrielle De Val (The Val), Manu Esteve (Hardreams), Alberto Fernandez (Tokio) i wiele innych. Album "Through The Dark" już 2 grudnia.

MUSICIANS:
XAVI MÉNDEZ – GUITAR
ALBERTO FERNÁNDEZ – KEYBOARDS
PACO MUÑOZ – DRUMS
LUÍS ÁLVAREZ – BASS (*Except where indicated)

GUEST APPEARANCES:
TONY MILLS: Vocals on 1 & 4
MANU ESTEVE: Vocals on 2, 6 & 8
GABRIELLE DE VAL: Vocals on 3
ANGEL RUBIN: Vocals on 7
RICARD FLORES: Bass on 2
MARC LLADÓ: Bass on 6


Jizzy Pearl ( z grup Love/Hate, RATT, L.A. Guns ) podpisał kontrakt z FRONTIERS RECORDS i na początku 2017 roku wyda solowy album.


Kanadyjczyk RIK EMMETT wyda wkrótce album "Absolutely", na którym pojawią się tacy o to goście: James LaBrie, Alex Liefson oraz grupa Triumph.


Originalny wokalista JUDAS PRIEST czyli Al Atkins wyda wkrótce album "Reloaded". Wśród gości Ian Hill z JUDAS PRIEST, John McCoy (ex-GILLAN), Ralf Scheepers (PRIMAL FEAR) i wiele innych. Jako bonus zostanie dołożone nagranie "Mind Conception" nagrane kiedyś z JUDAS PRIEST z Hillem na basie i K.K. Downingiem na gitarze.W lutym 2017 nowy album MIKE TRAMPA z WHITE LION pod tytułem "Maybe Tomorrow".
 
 
Nigela Godricha, współpracujący wcześniej m.in. z Radiohead będzie producentem nowej płyty ROGERA WATERSA, który o albumie mówi:
"To słuchowisko radiowe z dwunastoma utworami. To opowieść o starym Irlandczyku, który opiekuje się dzieckiem. Całość zaczyna się dwuminutowym monologiem: „Nasze dzieci i wnuki tępieją nad komputerami... Nienawidzę tego, nienawidzę tamtego”. Wszystko rozpoczyna to rozczarowanie.
W końcu odkrywamy, że opiekuje się on dzieckiem. Dziecko się budzi, idzie do niego. To jego wnuczka. Mówi, że przyśnił jej się koszmar – ktoś zabijał wszystkie dzieci. „Nie, już nikt tego nie robi od czasów konfliktu w Irlandii Północnej", a dziecko odpowiada: „Nie tutaj, dziadku. Tam”. Mężczyzna obiecuje znalezienie odpowiedzi na to pytanie: Dlaczego zabija się dzieci? To fundamentalne pytanie.
Z czasem pojawił się też drugi temat przewodni kompozycji – miłość. Teraz muzyk pracuje z producentem, by to wszystko poskracać. Zapowiada, że słuchowisko powstanie i tak, bo bardzo mu się ten pomysł podoba.
Poza tym pod jego czujnym okiem powstaje opera na podstawie "The Wall".  Na brak zajęć Roger Waters nie narzeka. Kilka dni temu na chwilę udało mu się zjednoczyć wszystkich żyjących muzyków PINK FLOYD.
 

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz