czwartek, 9 lutego 2017

QUATRO / SCOTT / POWELL ( 2017 )


ROCK

O tej płycie dowiedziałem się w dniu jej premiery choć o tym, iż powstaje było wiadomo już ponad rok temu. Latem ubiegłego roku ukazał się pierwszy singiel "If Only" napisany wspólnie przez SUZI QUATRO i DICKA WAGNERA odpowiedzialnego chociażby za piosenki ALICE'A COOPERA ( przykładem niech będzie obłędna ballada "Only Women Bleed" )

Cóż za niesamowity projekt, a dokładnie tercet. Tworzą go SUZI QUATRO (wokal i bas ), ANDY SCOTT ( wokali i gitara ) znany z grupy popularnego THE SWEET oraz DON POWELL ( perkusja ), równie słynna grupa SLADE.

Rozpoczyna się po amerykańsku nagraniem "Slow Down". Wszystko podlane bluesem, roztańczone i wesołe. "Long Way From Home" to mój ulubieniec, nieco bardziej stonowany z pięknym refrenem i fenomenalnym wykończeniem na saksofonie, który zresztą pojawia się - w mniejszym bądź większym stopniu - na całym albumie. Nagranie "Pain" z kolei to ballada. Utwór odstaje od reszty albumu. Tutaj w wersji "orchestral" ze smyczkami. Warto dodać, iż ta sama piosenka zamyka album, tyle że w wersji "band version" czyli tzw "z prądem". I tego nie rozumiem. To właśnie wersja "orchestral" powinna być umieszczona na końcu albumu. Niech to pozostanie tajemnicą dlaczego jest tak, a nie inaczej. Polecam "Broken Pieces Suite" z dziecięcym chórem. Z początku zwyczajne na granie w drugiej części wpływa na rejony rocka progresywnego i to takiego jaki prezentują DEEP PURPLE. W 90 % na albumie przeważa śpiew SUZI QUATRO lecz również usłyszymy ANDY'EGO SCOTTA za mikrofonem w takim country-bluesowo-jazzującym "Mend A Broken Heart".

Reasumując. Płyta gór nie przenosi jednak przynosi dawkę całkiem udanej muzyki nie tylko dla fanów "tej" trójki muzyków.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=_RjtqXi9znk

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz