wtorek, 7 lutego 2017

GOTTHARD "Silver" ( 2017 )

HARD ROCK

Szwajcarski GOTTHARD nagrywa od 1992 roku. Do 2010 roku wokalistę grupy był STEVE LEE, który zrealizował z zespołem dziewięć płyt. Niestety w 2010 roku doszło do tragicznego wypadku. Muzyk zatrzymał się wraz z kilkoma motocyklistami na poboczu z powodu padającego deszczu i związanymi z nimi trudnymi warunkami pogodowymi. Przejeżdżający obok ciągnik wpadł w poślizg i uderzył w zaparkowane motocykle. Jeden z nich przygniótł STEVE'A. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

W 2012 roku pozostali muzycy zespołu znaleźli jego następcę, którym został NIC MEADER. Właśnie wydali z nim trzeci album studyjny, a dwunasty w ogóle.

Płyta choć z początku wydawała się monotonna z każdym kolejnym przesłuchaniem tylko zyskuje. Rozpoczyna się od przebojowego "Silver River", a potem mamy jednego z moich faworytów, nagranie "Electrified" ze świetnym refrenem oraz rewelacyjny singlowy "Stay With Me". Uwagę zwraca także nieco spokojniejszy "Reason For This", taki typowy "amerykaniec". Jednak to co najlepsze grupa zostawiła na koniec, ale uwaga; na koniec droższej, limitowanej edycji bowiem ta zawiera dwa obłędne utwory dodatkowe: "Walk On" z porywającym refrenem oraz rozpoczynający się bardzo "bondowsko" "Customized Lovin'". Bez tych dwóch nagrań nie wyobrażam sobie w ogóle tej płyty, i aż trudno uwierzyć, że nie znalazły się one w podstawowym programie płyty. Bardzo udana płyta, zdecydowanie najlepsza z trzech nagranych z następcą nieodżałowanego STEVE'A LEE.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=3Ge9wKz7EiU

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz