niedziela, 12 lutego 2017

XANDRIA "Theater Of Dimensions" ( 2017 )

SYMPHONIC METAL

Grupa pochodzi z Niemiec i wydała właśnie siódmy album. Nie wliczając wokalistki, która siewała w tym zespole przed wydaniem debiutanckiego "Kill The Sun" ( 2003 ), obecna DIANNE VAN GIERSBERGEN jest już czwartą, a ta debiutowała na poprzednim "Sacrificium" ( 2014 ).

Jest to muzyka dla miłośników NIGHTWISH i tym podobnych brzmień. O ile kogoś takiego jak ja, który zna mnóstwo takich płyt sam początek nie przekonuje, o tyle od nagrania numer trzy jest już wspaniale. Posłuchajcie "Forsaken Love", a zwłaszcza solówki gitary. Brzmi jakby wyciągnięta z niejednej płyty hard rockowej,a przypomnę że mamy do czynienia z symphonic metalem. Kolejna bomba to nagranie "We Are Murders ( We All )". To co się tutaj dzieje to istny szał. Są obłędna melodie, chóry, orkiestra, przejścia, zaskoczenia, rozbudowane partie instrumentalne, świetne pomysły. Tutaj solówka brzmi z kolei niczym z dawnych RHAPSODY OF FIRE. Mamy też instrumentalny epicko-folkowy "Ceili". Album zamyka blisko 15-minutowa suita "Theater Of Dimensions", w której warto zwrócić uwagę na 9 i 10 minutę. Mamy tam do czynienia z czymś co można nazwać bitwą na głosy. Nie mylić z beznadziejnym telewizyjnym show o takim tytule nadawanym w "cenzurowanym" TVP prezesa KURSKIEGO.

Podstawowy minus tej płyty to czas jej trwania - 75 minut. Ciężko przechodzi sie przez takie albumy, a wystarczyło wyciąć jeden, dwa słabsze nagrania by efekt końcowy był o wiele lepszy. Komu jednak mało polecam LIMITED EDITION tego wydawnictwa zawierającego dodatkowy dysk z pięcioma akustycznymi wersjami dobrze znanych ( fanom i słuchaczom ) utworów.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=VMVOwH2exHs

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz