niedziela, 5 marca 2017

JO HARMAN "People We Become" ( 2017 )

BLUES

JO HARMAN to Brytyjka, która karierę zaczynała od supportowania THE CRANBERRIES, a jej debiut płytowy pod szyldem JO HARMAN AND COMPANY był albumem...koncertowym. Za prawdziwy debiut uznaję się album "Dirt On My Tongue" wydany w 2015 roku. Dość komiczna sytuacja - nie pierwsza tego typu zresztą - związana z artystką jest taka, że kiedy usłyszałem kilka tygodni temu pierwszego singla z jej nowej płyty myślałem, iż jest to debiut. Okazało się, że wspomniany debiut "Dirt On My Tongue"....leży na mojej półce. Tak to już jest w przypływie ogromnych ilości tytułów ukazujących się każdego roku.

Jeśli chodzi o jej najnowsze dzieło "People We Become" to śmiem twierdzić, iż mamy do czynienia z chyba najciekawszym albumem tego roku. Wiem, mamy dopiero ( już !!! ) marzec i wszystko może się zmienić, ale na ten moment....

Płyta jest obłędna. Posłuchajcie cóż dzieje się w żywym pełnym życia "No One Left To Blame". Mamy tutaj mieszankę bluesa z soulem jaki prezentuje lubiana przeze mnie JOSS STONE. Jednak prawdziwa uczta rozpoczyna się od nagrania drugiego "Silhouettes Of You". Zwróćcie uwagę na te kilkanaście sekund między przejściem ze zwrotki do refrenu. Ciarki na plecach. To taki spokojniejszy fragment jak również następny, genialny "Lend Me Your Love". Utwór marzenie. Takich perełek jest tutaj całe mnóstwo: "The Reformation", taki rockowo-bluesowy, "Changing Of The Guard", kolejna powalająca ballada czy "person Of Interest", niemal akustyczna kompozycja kojarząca się mocno z moją ukochaną LIZZ WRIGHT.

Brawo pani HARMAN. Do posłuchania ( i obejrzenia zarazem ) singlowy "When We Were Young" zaśpiewany w duecie - UWAGA - z MICHAELEM McDONALDEM z grupy THE DOOBIE BROTHERS. W teledysku można zobaczyć jak Artystka "buszuje" w sklepie z płytami winylowymi.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=LyWw7ixwKjs

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz