piątek, 17 marca 2017

NOWOŚCI PŁYTOWE część 11 ( 272 )

PREMIERY TYGODNIA:

DEPECHE MODE "Spirit" ( wersja deluxe zawiera dysk z remiksami )


BLAZE BAYLEY "Endure And Survive: Infinite Entanglement Part 2"

 
KXM "Scatterbrain" ( drugi album tria RAY LUZIER z KORN, DUG PINNICK z KING'S X oraz GEORGE LYNCH z LYNCH MOB )


NICK DOUGLAS "Regenerations" ( gitarzysta DORO PESCH )


AMELIA CURRAN "Watershed" ( folk )


ELIZABETH ECKERT "Trophy" ( country folk )


KASEY CHAMBERS "Dragonfly" ( pop/folk/rock )


MARI BOINE "See The Woman"

ZAPOWIEDZI:

14 lipca ukaże się EDGUY "Monuments". Będzie zawierać 2 CD oraz 1 DVD w tym: premierowy materiał, niepublikowane starsze nagrania, teledyski itp. Wszystko z okazji 25-lecia grupy.


STEVEN WILSON zapowiada nowy album na wiosnę tego roku, który zostanie wydany - UWAGA !! - w nowej wytwórni. Ponoć ma być piosenkowy w stylu singli PORCUPINE TREE.


12 maja koncertowy ROYAL HUNT zatytułowany "2016".


Również 12 maja nowy WARRANT "Louder-Harder-Faster".


14 kwietnia nowy RICHIE KOTZEN "Salting Earth".


12 maja SNAKECHARMER "Second Skin". W składzie: Micky Moody i Neil Murray z Whitesnake/David Coverdale, Laurie Wisefield (Wishbone Ash), Harry James (Thunder, Magnum), Adam Wakeman (Ozzy Osbourne) i Chris Ousey (Heartland) na wokalu.


Po 5-letniej przerwie wraca grupa THE RASMUS. Pierwszy singiel "Paradise" ukaże się 31 marca.


We wrześniu nowa płyta OMD "The Punishment Of Luxury".


LACRIMOSA nagrywa swój 13-ty album. Szczegóły wkrótce, premiera latem.


Na nowej płycie BOBA KULICKA "Skeletons In The Closet" znajdzie się 10 nagrań z czego 5 premierowych oraz 5 starych w nowych wersjach.


JOAN OSBOURNE na wiosnę szykuje nowy album z piosenkami BOAB DYLANA zatytułowany "Joan Osborne Sings The Songs Of Bob Dylan".


28 kwietnia nowa MAGENTA "We Are Legend".


Niemiecka grupa LUCIFER ( obłędny debiut "Lucifer 1" z 2015 roku ) szykuje nowy album "Lucifer II". Nie usłyszymy na nim gitarzysty Gaza Jenningsa oraz perkusisty Andy'ego Prestidge'a. Oboje odeszli z zespołu.


Linnéa Vikström z THE GATHERING nagrywa album ze swoim nowym projektem QFT. Singiel w maju, album dopiero w listopadzie.

POŻEGNANIE:

W wieku 63 lat zmarł JOEY ALVES, gitarzysta najlepszego składu Y&T ( niegdyś YESTERDAY AND TODAY ).


WZNOWIENIA:

W kwietniu ukaże się wznowienie jedynego albumu JIMMY DAVIS & JUNCTION "Kick The Wall" oryginalnie wydanego w 1987 roku. Remaster będzie zawierał drugi dysk z koncertem "Live At The Bottom Line" zarejestrowanym w 1987 roku. To nie wszystko. 12 maja ukaże się też nigdy nie wydany drugi album zespołu "Going The Distance" zawierający 11 kompozycji. Cudowna wiadomość!!!
RECORD STORE DAY:

Record Store Day, czyli święto niezależnych sklepów płytowych, obchodzone jest od 2007 roku. W tym roku przypada ono na dzień 22 kwietnia. Tegoroczna edycja będzie jubileuszową i ukażą sie m.in. niepublikowane płyty DAVIDA BOWIE'GO: „Cracked Actor (Live in Los Angeles 1974)”. Jak sam tytuł wskazuje jest to zapis jednego z występów we koncert z wrzesnia 1974 roku, oraz „Bowpromo” z 7-ma alternatywnymi miksami nagrań z sesji do albumu „Hunky Dory” (1971). Wkrótce lista wydawnictw.Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz