niedziela, 20 marca 2016

MAGNUM "Sacred Blood "Divine" Lies" ( 2016 )

HARD ROCK

MAGNUM to angielska grupa muzyczna nagrywająca od 1978 roku choć istniejąca już nieco wcześniej. Po wydaniu 11 albumów w 1995 roku doszło do rozstania muzyków. Dopiero osiem lat później w 2002 roku grupa powróciła świetnym albumem "Breath Of Life" choć bardzo raził na tej płycie brak perkusisty  - a co za tym idzie - denerwujący, jednostajny dźwięk automatycznej perkusji na całym albumie. Od tego czasu grupa wydaje albumy z dwuletnią częstotliwością. Czas strasznie leci i mam wrażenie, że być może zbyt często. Przed nami 19-ty album tego zespołu ( ósmym po powrocie ) z trudnym do pomylenia z kimkolwiek kapitalnym śpiewającym BOBEM CATLEYEM.

Rozpoczyna się od nagrania tytułowego. Gitara a capella a potem "ten" glos. Melodyjny refren, ładny motyw w tle. Pod koniec czwartej minuty następuje zwolnienie tempa na rzecz pięknego, wysmakowanego motywu z niezwykle delikatnie śpiewającym CATLEYEM. Drugie nagranie to "Crazy Old Mothers" to bardzo ładny fortepian na wstępie z głosem CATLEYA. Świetna linia melodyczna zwrotki, równie melodyjny refren. Świetne kolejne nagranie. Obłędne kolejne dwa "Gypsy Queen" oraz "Princess In Rags ( The Cult )" wprawiają w zachwyt i jednocześnie zaskakują swoim pięknem, gdyż nie spodziewałem się tak dobrej płyty. Ostatnimi laty nie każdym album zachwycał w całości a tutaj taka niespodzianka. Kapitalna ballada "Afraid Of The Night" z niesamowitą zmianą stylistyki pod koniec drugiej minuty. Ach, to trzeba usłyszeć na własne uszy. Warto wspomnieć jeszcze chociażby nieco rozbudowany "Twelve Men Wise And Just" oraz finalizujący całość "Don't Cry Baby".

Polecam także sześć solowych albumów BOBA CATLEYA, które wydał w latach 1998-2008. Szkoda, że jakoś od ośmiu lat milczy na polu solowym. Do odsłuchu kapitalny "Crazy Old Mothers"

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=OzlMUP7Zw50

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz