piątek, 18 marca 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 12 ( 220 )

PREMIERY TYGODNIA:

JAMES "Girl At The End Of The World"


TANITA TIKARAM "Closer To The People"


ANOUK "Queen For A Day"


IGGY POP "Post Pop Depression"GWEN STEFANI "This Is What The Truth Feels Like" ( wokalistka NO DOUBT )


GRANT-LEE PHILLIPS "The Narrows"


MOB RULES "Tales From Beyond"


ROYAL HUNT "Cargo" ( album koncertowy )


MARTIE "Quem Te Viu" ( czyli MAARTJE RIKHOF, brazylijski jazz )


ANDY BELL "Torsten The Beautiful Libertine" ( wokalista ERASURE )


NENA "Live At S036" ( dwupłytowy koncert )


ZAPOWIEDZI:

Włoska LACUNA COIL 27 maja wyda nowy album "Delirium".


Brazylijski wokalista i kompozytor EDU FALASCHI (ANGRA, ALMAH) już 20 maja wyda solowy album "Moonlight".

GRAHAM BONNET prócz światowego tournee w tym roku szykuje również wznowienia solowych płyt ( remastery wraz z bonusami ) "Line-Up" (1982), "Graham Bonnet" (1977), "No Bad Habits" (1978), "Here Comes The Night" (1991), "Underground" (1996), "The Day I Went Mad" (1999) oraz "lost" 1974 album "Back Row In The Stalls" ( czyli niewydany nigdy na CD album, który jednak w 2014 roku ukazał się w formie cyfrowej na iTunes ). Ukaże się również 6-płytowy box ALCATRAZZ "The Ultimate Fortress" zawierający 3 albumy studyjne oraz koncertowe DVD. Niedawno ukazał się 6-utworowy koncertowy GRAHAM BONNET BAND "Escape From Alcatrazz".

W tym roku ukaże się także oczekiwany album duetu Dario Mollo / Graham Bonnet czyli ELEKTRIC ZOO, dwupłytowa antologia Graham Bonnet z bonusami, nowy album GRAHAM BONNET BAND z 11-oma premierowymi nagraniami z dołożonym drugim dyskiem w wersji DELUXE zawierającym nieznane nagrania z 1988 roku. Poza tym koncertowy GRAHAM BONNET BAND na CD oraz BLU-RAY. Niesamowite...


"I Can Do Without Love" to pierwszy solowy album RIKARDA ZANDERA ze szwedzkiego EVERGREY. Płyta ukaże się pod szyldem RIKARD Z.


Grupa TEN podpisała kontrakt z wytwórnią FRONTIERS RECORDS. Nowa płyta ukaże się w styczniu 2017 roku.

IRON MAIDEN z okazji RECORD STORE DAY ( DZIEŃ SKLEPÓW PŁYTOWYCH ) 16 kwietnia wyda na picture-winylu singla "Empire Of The Clouds".

10 czerwca nowy album GARBAGE „Strange Little Birds". Produkcją płyty zajął się sam zespół. „Zależało nam na świeżym brzmieniu. Polegaliśmy głównie na naszej intuicji, jeśli chodzi o teksty jak i muzykę. Dla mnie ta płyta jest najbardziej zbliżona do debiutu, w porównaniu z innymi naszymi krążkami” - mówi Shirley Manson. W maju zespół wyrusza w trasę koncertową po Europie, a w lecie pojawi się na paru europejskich festiwalach.


Zapowiadana w zeszłym 2015 roku na 29 kwietnia 2016 druga część płyty "Electronica" JEAN MICHEL JARRE'A ukaże się tydzień później czyli 6 maja. Wśród gości : Rone, Pet Shop Boys, Julia Holter, Primal Scream, Gary Numan, Hans Zimmer, E.S., Peaches, Sébastien Tellier, The Orb, Siriusmo, Yello, Jeff Mills, Cyndi Lauper oraz Christophe.


Ex-wokalistka NIGHTWISH czyli TARJA TURUNEN 5 sierpnia wyda rockowy album „The Shadow Self” ukaże się 5 sierpnia. „Bardzo się cieszę, że w końcu mogę podzielić się szczegółami na temat mojej nowej rockowej płyty z Wami wszystkimi” mówi Tarja. „The Shadow Self” jest pełna utworów, które są mi bliskie. Nie mogę się doczekać aż wszyscy je usłyszą. Myślę, że to moja najcięższa muzycznie płyta do tej pory. Do czasu premiery, 5 sierpnia pojawi się wiele niespodzianek więc miejcie oczy i uszy otwarte”.„The Shadow Self” ukaże się w formacie CD i specjalne wydanie CD+DVD, a także w innych formatach, o których informacja pojawi się wkrótce.


RAY WILSON z GENESIS na 3 czerwca zapowiada swój nowy akustyczny album "Song For A Friend". Znajdzie się na nim dziesięć kompozycji plus cover utworu Pink Floyd "High Hopes". Album można zamawiać w tym miejscu

.
Przypomnę, że na 29 kwietnia był zapowiadany nowy album RAYA WILSONA ( nie akustyczny ) "Backseat Drivers". Zaprezentowano nawet okładkę. Co z nim będzie nie wiadomo. Wszystko wskazuje na to iz jego premiera została wstrzymana.WZNOWIENIA:

FLAMBOROUGH HEAD "Unspoken Whisper" ( premiera odbyła sie 14 marca ). Muzyka Flamborough Head to melodyjny symfoniczny rock, w którym słychać echa takich grup jak Marillion, Pendragon, Arena, czy Camel. Reedycja wydana jest w digipacku z zachowanym oryginalnym projektem okładki. Oryginalnie album ukazał się w 1998 roku.


Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz