wtorek, 1 marca 2016

TEDESCHI TRUCKS BAND "Let Me Get By" ( 2016 )

BLUES

SUSAN TEDESCHI to amerykańska wokalistka, gitarzystka i kompozytorka w jednym. Swoje albumy nagrywa od 1995 roku pod różnymi szyldami: THE SUSAN TEDESCHI BAND, TEDESCHI TRUCKS BAND czy też wyłącznie pod swoim nazwiskiem SUSAN TEDESCHI. Po kapitalnym albumie "Made Up Mind" z 2013 roku artystka wydała właśnie najnowszy.

Album otwiera rewelacyjny blisko 7-minutowy "Anyhow". Kocham takiego bluesa choć ten w wykonaniu pani TEDESCHI to nie do końca czysty blues. Mamy tutaj troszkę rocka a i nawet folku. W "Laugh About it" mamy mnóstwo gitar bardzo podobnych brzmieniowo do bluesowych płyt CHRISA REA. Z kolei "Don't Know What It Means" zalatuje latami 70-tymi i....soulem, który też naszej artystce nie jest obcy. Również w "Crying Over You/Swamp Raga" mamy do czynienia z soulem na zmianę rywalizującym z bluesem w najczystszej postaci. Kapitalne nagranie, chórki oraz gitary. Polecam także balladę "Hear Me" czy niesamowity, beatowy "I Want More" - jakby nagrany 40 lat temu. Do tego posiada niesamowitą, odmienną klimatycznie końcówkę, bardzo psychodeliczną ze wspaniałym fletem na samym końcu.

DELUXE edycja tegoż albumu zawiera dodatkowy dysk z ośmioma nagraniami, wśród których mamy dwa premierowe, 3 koncertowe oraz trzy w wersji demo z powyższego albumu. Polecam.

Poniżej nagranie "Anyhow".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=sEXCTqbJmrQ

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz