środa, 14 września 2016

DOWNES BRAIDE ASSOCIATION "Suburban Ghosts" ( 2015 )

POP / PROGRESSIVE ROCK

6 sierpnia 2015 pierwszą płytą jaką opisałem na swojej stronie była debiutancka płyta zespołu THIS OCEANIC FEELING "Universal Mind", najpiękniejsza płyta 2015 roku. Grupą dowodzi CHRIS BRAIDE, multiinstrumentalista, producent, kompozytor i wokalista. Drugą płytą roku 2015 był album MARCA ALMONDA "The Velvet Trail" skomponowany przez.....CHRISA BRAIDE'A. W czerwcu tego roku odkryłem iż CHRIS BRAIDE jest pracoholikiem i we wspomnianym 2015 roku wydał właśnie omawiany album "Suburban Ghosts". Odkrywam go po roku, w innym wypadku ta płyta byłaby "numerem trzy" za 2015 rok.

Coś niesamowitego! Cóż za talent. Facet poza tym wydaje albumy solowe i pisze dla innych artystów ( patrz ARCHIWUM BLOGA 6 sierpnia 2015 roku ). Kolejnym szokiem jest moje najnowsze odkrycie. Okazuje si, iż duet DOWNES BRAIDE ASSOCIATION ( w skrócie DBA ) prócz BRAIDE'A tworzy także GEOFF DOWNES.....klawiszowiec zespołu ASIA oraz YES. Ale nie tylko miłość do muzyki połączyła obu panów. Choć dzieli ich różnica pokolenia, to obaj wychowali się w okolicach Cheshire w północno-zachodniej Anglii. BRAIDE na co dzień mieszka w LOS ANGELES, produkuje i komponuje.

Jeśli ktoś zakochał się w THIS OCEANIC FEELING nie ma siły by nie pokochał DBA. Proszę posłuchać kompozycji otwierającej ten album, a zwie się ona "Machinery Of Fate". Rock progresywny spotyka się z popem i to takim z najwyższej półki. Niesamowite połączenie. Dodam gwoli ścisłości, iż jest to drugi album tego zespołu/projektu, a obaj panowie zapowiadają już dalszą współpracę. Album pierwszy "Pictures Of You" ukazał się w 2012 roku. Kolejną bombą jest tutaj trzyczęściowa kompozycja tytułowa "Suburban Ghosts". Niesamowity środek części trzeciej oraz jej wykończenie z niespodziewanym żeńskim wokalem należącym do córki BRAIDE'A. Tutaj nie ma słabych piosenek. Posłuchajcie "Vanity", przebojowego "Number One" czy "North Sea" z rewelacyjną linią melodyczną zwrotki. Sam utwór to materiał na hit. Później mamy trzy wbijające w fotel ballady "One Of The Few", "Live Twice" i chyba najlepszą ze zbioru "Dreaming Of England".

To jedna z tych płyt, które pokocha każdy, nawet głuchy na muzykę ignorant.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=R9_D6i9jPKs

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz