piątek, 16 września 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 38 ( 246 )

PREMIERY TYGODNIA:

MEAT LOAF "Braver Than We Are" ( deluxe edition zawiera trzy dodatkowe nagrania )


HAMMERFALL "The Sacred Vow" ( singiel, cały album już 4 listopada )


MADELEINE PEYROUX "Secular Hymns"


IAN HUNTER & THE RANT BAND "Fingers Crossed" ( okalista MOOT THE HOOPLE )


CARRIE NEWCOMER "The Beautiful Not Yet"


KITARO "Asian Cafe"


DEVON ALLMAN "Ride Or Die" ( syn GREGGA ALLMANA z THE ALLMAN BROTHERS BAND )


AMANDA SHIRES "My Piece Of Land" ( szósty album solowy wokalistki country-folkowej pochodzącej z USA, występowała w czterech różnych zespołach )

 
PET SHOP BOYS "Say It To Me" ( singiel do kwietniowej płyty )


ZAPOWIEDZI:

THE NEAL MORSE BAND w składzie Neal Morse, Mike Portnoy, Randy George, Eric Gillette, Bill Hubauer już 11 listopada wyda nowy, podwójny album studyjny "The Similitude Of A Dream". Z kolei 28 marca 2017 grupa wystąpi w warszawskiej Progresji.
SPRZEDAŻ I PULI PROMOCYJNYCH BILETÓW RUSZY DO KOŃCA WRZEŚNIA 2016. Na wydawnictwie znajdą się 23 kompozycje i ponad 105 minut epickiego progresywnego rocka. Album ukaże się w trzech wersjach:
1. Special Edition 3 Disc Digipack (2CDs and "The Making of a Dream" DVD).
2. LP Vinyl with 3 LPS & 2 CDs included in the package.
3. 2 CD regular version.
 


Frontiers Music Srl 4 listopada wyda nowy album GRAHAM BONNET BAND zatytułowany "The Book". W wersji limitowanej dołożony zostanie dtugi dysk z nagranymi na nowo klasycznymi utworami grupy.


Brytyjczycy z FM z okazji 30-lecia debiutu ich albumu "Indiscreet" ( 1986 ) wydadzą jej jubileuszową wersję już 4 listopada. Album został nagrany na nowo we współczesnym brzmieniu.


Nowy, czwarty album WHITE LIES zatytułowany "Friends" ukaże się 7 października.
 


Nowa szwedzka grupa SAECRED SPIRIT z wokalistką ANUVIEL wyda w październiku debiutancki album "Unbreakable". Skład uzuzpełniają:
 
Anuviel - Vocals & Keyboards

with:
Lars Chriss - Guitars & Drums (Lion’s Share, Seven) Andy Loos - Bass (Glory, Lion’s Share, Seven) Jeff Paris - Backing Vocals (Mr. Big, Vixen, Y&T)

Music & Lyrics by: Anuviel
Produced & Mixed by: Lars Chriss


21 października 2016 roku ukaże się kompilacja z utworami z musicalu "Lazarus",.nad którym przed śmiercią pracował David Bowie, Na pierwszej płycie znajdą się utwory wykonywane przez obsadę spektaklu, na drugiej – niepublikowane wcześniej trzy kompozycje zarejestrowane podczas sesji nagraniowej ostatniego albumu „★” („Blackstar" ): No Plan”, „Killing a Little Timeoraz When I Met You”.


Grupa BLACKFIELD opublikowała listę utworów jakie znajdą się na nowym albumie "V", który ukaże się 18 listopada. Album będzie dostępny w trzech formatach: winyl, edycja standardowa oraz CD/Blu-Ray edition zawierająca album nagrany high resolution stereo oraz 5.1 surround sound. Album zawiera 13 kompozycji i trwa 45 minut co czyni go najdłuższym albumem zespołu.

1. A Drop in the Ocean (1.23)
2. Family Man (3.37)
3. How Was Your Ride? (3.58)
4. We’ll Never Be Apart (2.54)
5. Sorrys (2.58)
6. Life is an Ocean (3.26)
7. Lately (3.24)
8. October (3.31)
9. The Jackal (3.56)
10. Salt Water (2.39)
11. Undercover Heart (4.02)
12. Lonely Soul (3.42)
13. From 44 to 48 (4.31)


 
7 października nowy album LISY LOEB "Fell What You Feel".
 


14 października nowa płyta KINGS OF LEON zatytułowana "WALLS", co w skrócie oznacza "We All Like Love Songs".
 


21 października z kolei nowa płyta THE PRETENDERS "Alone".
 


Melodic hard rock spotyka big band jazz, a to wszystko na nowym albumie ROBERTA HAGLUNDA "I Wanna Be Somebody". Pojawią się muzycy z grup KISS, WHITESNAKE, EUROPE czy TNT oraz szwedzcy wokalisći Svante Thuresson oraz Jan Johansen .PŁYTY ŚWIĄTECZNE:

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku na przełomie października i listopada ukazują się świąteczne płyty. Co roku jest ich kilkanaście. Właśnie zapowiedziano pierwsze trzy: SARAH MCLACHLAN "Wonderland" ( 21 października ), AMY GRANT "Tennessee Christmas" ( 21 października ) oraz JIMMY BUFFETT "Tis The SeaSon" ( 28 października ).
CIEKAWOSTKI:

BONFIRE opublikował zdjęcie zespołu w nowym składzie z nowym wokalistą ALEXXEM STAHLEM. Po odejściu DAVIDA REECE'A obecnie na koncertach grupa zatrudnia za mikrofonem MICHAELA BORMANNA. STAHL dołączy jesienią w studio gdzie trwają prace nad nowym albumem ( premiera w kwietniu 2017 roku ).


Wokalistka ARCH ENEMY czyli ALISSA WHITE-GLUZ podpisała kontrakt z NAPALM RECORDS. Na początku 2017 roku ukaże się jej solowa płyta.


Gitarzysta KANE ROBERTS znany ze współpracy w latach 80-tych z ALICE'M COOPEREM podpisał kontrakt z wytwórnia FRONTIERS na solowy album, którego premiera zapowiadana jest na początek 2017 roku.


Znana z zespołu RUNAWAYS pani Cherie Currie wyda wkrótce album z gwiazdami. Wśród nich m.in. Slash, Duff McKagan, Billy Corgan, Juliette Lewis, Brody Dalle i inni.


Gitarzysta grupy EXTREME czyli Nuno Bettencourt na początek 2017 roku zapowiada nowy album grupy, pierwszy od wydanego w 2008 roku "Saudades de Rock".


Do grupy SCORPIONS na stałe dołączył perkusista MOTORHEAD czyli MIKKEY DEE zastępując tym samym JAMESA KOTTAKA.

"Chcemy podziękować Jamesowi za te wszystkie lata wspólnej pracy w zespole i osobistej przyjaźni. Rozumiemy i szanujemy jego potrzebę zadbania o własne zdrowie i skupieniu się na ostatnim etapie rekonwalescencji. Po niezwykle udanych trasach w Stanach, Europie i Azji możemy potwierdzić, że mamy wspaniałego perkusistę – Mikkey Dee. Wniósł sporo nowej energii do zespołu i z niecierpliwością czekamy, żeby znów spędzić razem czas".

Kilka słów o swoim dołączeniu do zespołu napisał również Mikkey Dee:
"Jestem zaszczycony i szczęśliwy, że jestem w stanie grać na perkusji na tym poziomie. Dorastałem słuchając Scorpions i zawsze będę kochał ten zespół. Jesteśmy przyjaciółmi od długiego czasu, więc koncertowanie z Klausem, Rudolfem, Matthiasem i Pawłem było świetną zabawą. Cała załoga jest niezwykle profesjonalna".

 
POŻEGNANIE:

Leonard Haze, originalny perkusista grupy YESTERDAY AND TODAY ( obecnie działającego pod skróconą nazwą Y&T ) zmarł w niedzielę wieczorem w swoim domu w Californi w wieku 61 lat.


Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz