poniedziałek, 26 września 2016

BEVERLEY CRAVEN "Change Of Heart" ( 2014 )

POP

Jej wielkim fanem zawsze był mój ulubieniec WOJCIECH MANN. Jej talent, głos i muzyka spowodowały, że i ja się nim stałem. Znają ją chyba wszyscy, a to dzięki tej piosence:

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=EmTBKbyaEjU

Na przestrzeni 26 lat swojej kariery nagrała tylko pięć płyt, ale za to jakich. Moją ulubioną jest "Mixed Emotions" z 1999 roku. To kwintesencja dobrego smaku. Genialna płyta, od której nie sposób się oderwać. Najnowsza ukazała się dwa lata temu jednak bardzo trudno było ją zdobyć. Wielokrotnie przekładana data premiery, nowa mniejsza wytwórnia itp. Na szczęście się udało.

Po bardzo fajnym otwarciu "You Belong To Someone Else", typowej piosence dla tej artystki, następuje nagranie "No Shame", prawdziwa bomba. Myślałem, że oszaleję po tym nagraniu. Szaleństwo przyszło wraz z kolejnym "Your Life". Arcypiękna ballada z niesamowicie przejmującym refrenem. Ależ było warto czekać na taki album. Po drugim refrenie następuje coś takiego co trudno opisać słowami. Tylko tego wysłuchanie uzmysłowi nam z jaką Artystką mamy do czynienia. Z Artystką skromną, nie goniącą za modami i blaskiem fleszy. Płyta nie daje wytchnienia bo o to mamy następny wspaniały utwór "Ready To Fall In Love" z bardzo zmysłowym tekstem. Później mamy przejmujący "You Never Did Love Me", równie piękny co smutny. Zresztą płyta jest piękna w całości. Wystarczy posłuchać "Just Be The Man", "When To Walk Away" czy nieco żywszy, singlowy zresztą "Love High". Płytę zamyka nowa wersja nagrania "Memories" z debiutanckiego albumu "Beverley Craven" ( 1990 ).

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz