niedziela, 25 września 2016

EVERGREY "The Storm Within" ( 2016 )

POWER METAL

Szwedów z EVERGREY pokochałem w 2001 roku od ich wówczas trzeciej płyty "In Search Of Truth" ( 2001 ). Takich melodii jak na tamtej płycie jeszcze nie słyszałem w progresywnym metalu. Płyta marzenie. Niestety nigdy tej płycie nie dorównali choć kolejnych siedem - wliczając najnowszą - nabyłem.

Najnowsze, dziesiąte już dzieło rozpoczyna się kapitalnym nagraniem "Distance". Obłęd melodii, gitar, bogatego instrumentarium. Rewelacja!!! Kolejny "Passing Through" również nie zawodzi chociaż ma dużo prostszą budowę co oczywiście nie jest zarzutem. Szybkie nagranie idealne na singla promującego. Niczego sobie jest też kolejny "Someday" mogący śmiało podbijać listy przebojów gdyby takowe istniały ( one istnieją lecz w wydaniu komercyjnym i zazwyczaj zawierają popłuczyny, których możemy posłuchać niemal w każdej stacji radiowej, wystarczy pokręcić troszkę w prawo czy w lewo w swoim odbiorniku ). Bardzo fajny jest "My Allied Ocean" z wplecioną mroczną narracją. Prawdziwą petardą jest jednak "In Orbit" zaśpiewany w duecie z FLOOR JANSEN, a więc z obecną wokalistką NIGHTWISH. Zresztą nie jest to jedyne nagranie z jej udziałem. Usłyszymy ją także w "Disconnect", genialnej balladzie, której słucham niemal codziennie.

Dla najwierniejszych fanów EVERGREY ukazała się także edycja limitowana zawierająca świetny cover nagrania "Paranoid" z repertuaru BLACK SABBATH.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=WqoJTWmG4Xs

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz