niedziela, 18 czerwca 2017

ISILDURS BANE & STEVE HOGARTH "Colours Not Found In Nature" ( 2017 )

PROGRESSIVE ROCK

ISILDURS BANE to szwedzka grupa grająca dość intrygującą muzykę spod znaku progresywnego rocka o bogatym brzmieniu. Usłyszymy tutaj prócz tradycyjnych klawiszy i gitar także obój, flet, a do tego przez cały album przepięknie wplecione skrzypce. Grupa nagrywa od 1984 roku jednak swój poprzedni album nagrali w 2003 roku. Teraz po 14 latach przerwy pozyskali STEVE'A HOGARTHA z MARILLION. Ten z kolei czuje się dość swobodnie bo i muzyka nie odbiega od tego co pan robi na co dzień z MARILLION.

Cicho jest o tej płycie. Nawet na stronie MARILLION nie ma o niej wzmianki i tylko najbardziej zagorzali fani wiedzą gdzie, co i jak. Album zyskuje z każdym przesłuchaniem choć gór nie przenosi. Nie jest też to muzyka łatwa o czym przekonamy się słuchając otwierającego całość nagrania "Ice Pop". Nieco bardziej "przyswajalny" jest następny "The Random Fires", a to za sprawą melodyjnego refrenu czyniące go zarazem potencjalnym kandydatem na singla, którym nie jest. Mój ulubiony fragment z tej płyty to zarazem najdłuższy na tej 41-minutowej płycie blisko 11-minutowy "The Love And The Affair".

HOGARTH ostatnio działa dość prężnie poza MARILLION. Mogliśmy się o tym przekonać w 2012 roku kiedy ukazał się album pod szyldem STEVE HOGARTH & RICHARD BARBIERI i album "Not The Weapon By The Hand" ( 2012 ). Rok później kolejny "Arc Light", a niedawno też solowy album koncertowy "Friends, Romans". Teraz współpraca z ISILDURS BANE. Ja posiadam jeszcze jeden z 2012 roku gdzie możemy Go usłyszeć, ale o tym przy innej okazji.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=o30Tval23Fw

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz