czwartek, 16 czerwca 2016

ANDREA BERG "Seelenbeben" ( 2016 )

DEUTSCHE SCHLAGER

Z pewnością ludzie, którzy mnie znają będą zszokowani płytą, którą dzisiaj przedstawiam. Pani ANDREA BERG pochodzi z Niemiec i debiutowała blisko 30 lat temu. Gatunek muzyki, którą wykonuje to tzw "deutsche schlager" czyli "niemieckie szlagiery". Jest to nic innego jak odpowiednik naszej muzyki ludowej, śląskiej czy tradycyjnej.

Na co dzień takiej muzyki nie słucham by nie powiedzieć, że nie słucham jej w ogóle, ale pani BERG od roku 2010, a więc od czterech płyt, rozpoczęła współpracę z niemieckim producentem i kompozytorem DIETEREM BOHLENEM, szerszej publiczności znanym jako połowa nieistniejącego duetu MODERN TALKING. Na 14 kompozycji zawartych na płycie aż 10 wyszło spod pióra BOHLENA. Muzyka - choć to nadal "deutsche schlager" - bardzo przypomina dotychczasowe dokonania BOHLENA z naciskiem na melodie, prostotę i to charakterystyczne "coś". Gdyby nie język niemiecki, w którym ANDREA śpiewa byłby to po prostu pop lub dance.

Polecam nagrania "Lust Auf Pures Leben" otwierający album, niesamowicie melodyjny utwór tytułowy "Selenbeben" czy następny po nim "Diese Nacht Ist Jede Suende Wert" oraz "Maerchenschloss" i fianlizująca całość ballada "Wunderland".

Do odłuchu "Piraten Wie Wir" z albumu "Abenteuer" z 2011 roku.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=QcIP8Bj3iXQ

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz