niedziela, 5 czerwca 2016

TRAVIS "Everything At Once" ( 2016 )

BRIT-POP

Brit-pop, a więc brytyjski pop - gatunek do jakiego zaliczają się grupy KEANE, SUEDE czy OASIS. Grupa powstała w latach 90-tych debiutując albumem "Good Feeling" w 1997 roku. Jednak dopiero genialny drugi album "The Man Who", który ukazał się dwa lata później otworzył grupie drzwi do międzynarodowej sławy. To właśnie na tej płycie genialne pojawiły się genialne piosenki "Turn", "Why Does It Always Rain On Me" czy "Driftwood". ( ta druga poniżej do odsłuchu )

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=PXatLOWjr-k

Moim ulubionym albumem tego zespołu jest "12 Memories" z 2003 roku. Od początku do końca genialny. Grupa wydała właśnie swój ósmy album, który zawiera kilka wspaniałych piosenek. Oto on.

Przepiękne nagranie otwierające nazywa się "What Will Come" i jest po prostu...przepiękne. Co za melodia, luz i ....ten głos FRANA HEALY'A. Później mamy bardzo przebojowy ( dosłownie gdyż nagranie jest singlem ) utwór "Magnificent Time". Najmniej mnie zachwyca "Radio Song" z tego zestawu. Za to już następujący po nim "Paralysed" to już zupełnie inna bajka. Kapitalne nagrania ze świetną melodią. Po kolejnym przyjemnym "Animals" następuje stadionowy, bardzo żywy utwór tytułowy "Everything At Once". Z kolei "3 Miles High" to pierwsze nagranie jakie usłyszałem z tego albumu ju z jakiś czas temu. Jedno z najlepszych nagrań na płycie. I to w takim starym stylu. W przedostatnim "Idlewind" mamy duet z Josephine Oniyama, który jest dość sporym zaskoczeniem dla słuchacza. Finał płyty to blisko 5-minutowy "Strangers On A Train", dość średnia ballada i średnia kompozycja.

Wszystko szybko przelatuje gdyż piosenki są bardzo krótkie, trwają w większości po niecałe 3 minuty a sam album trwa zaledwie 33 minuty z sekundami. Krótko i na temat.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=w45_dsXLHNg

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz