piątek, 10 czerwca 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 24 ( 232 )

PREMIERY TYGODNIA:

ROXETTE "Good Karma"


GARBAGE "Strange Little Birds"


IRON MAIDEN "Death Or Glory" ( trzeci singiel z "The Book Of Souls" )


10,000 MANIACS "Playing Favorites" ( album z coverami )


TARJA TURUNEN "The Brightest Void" ( ex-wokalistka NIGHTWISH, na albumie m.in duet z WITHIN TEMPTATION )


YNGWIE MALMSTEEN "World On Fire"


AIRBAG "Disconnected"


U2 "iNNOCENCE And eXPERIENCE Live In Paris" ( koncert )


JOAN BAEZ "75th Birhday Celebration" ( dwupłytowy koncert )


RIVAL SONS "Hollow Bones"


DIO "A Decade Of Dio: 1983-1993" ( 6CD BOXSET - sześciopłytowy box, wszystkie albumy zremasterowane )

Holy Diver (1983)
The Last In Line (1984)
Sacred Heart (1985)
Dream Evil (1987)
Lock Up The Wolves (1990)
Strange Highways (1993)
 


SCORPION CHILD "Acid Roulette"


R.E.M. "Eponymous" ( kompilacja na winylu z remiksami i niepublikowanym wcześniej nagraniem "Romance" )


ZAPOWIEDZI:

Od kwietnia można zamawiać na oficjalnej stronie grupy MOSTLY AUTUMN nowy album JOSH & CO LTD a więc drugi solowy album BRIANA JOSHA. Płyta nazywa się "Transylvania Part 1 - The Count Demands It" i jest opowieścią o wampirach. Ponoć jest to kompletnie inna muzyka do jakiej przyzwyczaił nas artysyta. Wśród gości: Troy Donockley (Nightwish), Anna Phoebe, Alex Cromarty (Mostly Autumn), Olivia Sparnenn-Josh (Mostly Autumn) oraz Marc Atkinson. Jak sugeruje tytuł będzie część druga. Ta pojawi się w 2017 roku. Poza tym już powstaje nowa płyta MOSTLY AUTUMN, której premiera przewidziana jest na koniec roku.


To jest wiadomość! 26 sierpnia ukaże się nowa płyta NEW MODEL ARMY „Winter”, kolejny w dorobku brytyjskiego zespołu New Model Army. Na płytę, która będzie dostępna między innymi jako bookpack oraz na winylach, złoży się w sumie trzynaście nowych utworów.

Albumy „Between Dog and Wolf” i „Between Wine And Blood” otworzyły przed nami wiele drzwi, dlatego z zaciekawieniem przez nie przechodziliśmy. To, co z tego wyniknęło, wcale nie było planowane – musieliśmy jak zwykle działać po swojemu – ale wydaje mi się, że „Winter” ma bardzo silną tożsamość. To muzyka dla ludzi, którzy znaleźli się w trudnym położeniu – coś, co wielu z nas może zrozumieć w danym momencie, na wielu poziomach. To bardziej „zespołowy” album, niż wspomniany „Between Dog and Wolf”, dokonaliśmy ponadto świadomych wyborów podczas miksowania. Muzyka brzmi dużo agresywniej, ale sam dźwięk jest wygładzony.
Pierwszy singiel zapowiadający album „Winter” zostanie opublikowany w drugiej połowie sierpnia i nazywa się "Devil".Grupa zapowiedziała trasę koncertową po Europie. Od września do grudnia muzycy odwiedzą kilkadziesiąt miast, a w Polsce zagrają aż sześć koncertów.
11 października – Warszawa, Proxima 12 października – Gdynia, Ucho 13 października – Białystok, Gwint 15 października – Katowice, Mega Club 16 października – Wrocław, Eter20 czerwca ukaże się czwarty album polskiego progresywnego zespołu LOONYPAK zatytułowany "Perpetual". Okładkę ponownie zdobi obraz Leszka Kostuja. Realizacją nagrań po raz kolejny zajął się Ryszard Kramarski (Millenium), miksem Kamil Konieczniak (Moonrise), a produkcją lider i autor muzyki Loonypark, Krzysztof Lepiarczyk. Teksty napisała Sabina Godula-Zając.

Sabina Godula-Zając - wokal Krzysztof Lepiarczyk - klawisze Piotr Grodecki - gitary, kontarbas, banjo Piotr Lipka - bas Grzegorz Fieber - bębny

Gościnnie: Sylwia Majka Maya - skrzypce

 
9 września nowa płyta NICK CAVE & THE BAD SEEDS zatytułowana „Skeleton Tree”.


Frontiers Music Srl na początek 2017 roku zapowiada nowy album UNRULY CHILD! Skład: Marcie Michelle Free ( przed operacją zmiany płci MARK FREE wokalista Kobra, Signal), Bruce Gowdy (gitarzysta– Stone Fury, World Trade), Guy Allison (klawisze – Lodgic, World Trade, The Doobie Brothers) perkusista- Jay Schellen (Hurricane, World Trade, Original Asia) oraz basista Larry Antonino (Pablo Cruise, Air Supply Music).
 


24 czerwca 2016 roku ukaże się nowy album koncertowy byłego gitarzysty GENESIS czyli STEVE'A HACKETT'A z nagraniami solowymi ( 15 ) jaki i wspomnianego GENESIS ( 8 ).Materiał zarejestrowano podczas trasy “Acolyte to Wolflight with Genesis Revisited” w Liverpool Philharmonic Hall w 2015 roku. Album będzie dostępny w formatach 2CD+DVD oraz Blu-ray
 


Grupa CORNERSTONE poinformowałą, że nagrała nowy album "Reflections", którego producentem jest HARRY HESS ze SCAREM HAREM oraz projektu FIRST SIGNAL. Album ukaże się jesienią.

Frontiers Music Srl 26 sierpnia wyda debiutancki album grupy KING COMPANY “One For The Road”. Na wokalu m.in PASI RANTANEN z THUNDERSTONE ( znany także z chórków na płytach KOTIPELTO -wokalisty STRATOVARIUS ).


KISSIN' DYNAMITE na 8 lipca zapowiada nową płytę "Generation Goodbye".


Duńska symfoniczna EPICA 30 września wyda premierowy album "The Holographic Principle".


ALEX LIFESON z grupy RUSH planuje nagrać album solowy.

Frontiers Music Srl na 26 sierpnia zapowiada album szwedzkiego melodic rockowego zespołu PALACE "Master Of The Universe". Wokalistą jest MICHAEL PALACE.


Bill Ward czyli były perkusista BLACK SABBATH stworzył nowe trio DAYS OF ERROR.

"Chcę, aby moje bębnienie żyło, z przyjemnością zatem informuję, że przyczyniłem się do powstania trzyosobowego zespołu zwanego Days of Error. Gramy głośno, mocno, a dobierające się do trzewi uwertury są naprawdę bardzo ciężkie".

Grupę tworzą ponadto basista i główny wokalista Nick Ditlz (z grupy All Hail the Yeti) oraz gitarzysta Joe Amodea. Gościnnie towarzyszą im perkusista Walter Earl i klawiszowiec Aron Ward (prywatnie syn Billa). Ostatnim jego dokonaniem jest solowa płyta „Accountable Beasts z 2015 roku.


W pażdzierniku ukaże się nowy album gitarzysty KARLHEINZ "Kalle" WALLNER znanego z niemieckiego RPWL. Będzie to trzeci album jego projektu BLIND EGO zatytułowany "Liquid".
 


7 października nowy RICK ASTLEY "50".
 


CIEKAWOSTKI:

7 lipca 2016 roku ( dokładnie w 10. rocznicę śmierci założyciela grupy PINK FLOYD Syda Barretta ) do sprzedaży trafią znaczki poświęcone tej grupie, na których zobaczymy okładki albumów Pink Floyd: „The Piper at the Gates of Dawn”, „Atom Heart Mother”, „The Dark Side of the Moon”, „Wish You Were Here”, „Animals” oraz „The Endless River”, z których wystawać będzie płyta winylowa. Cztery kolejne znaczki pokazują grupę podczas koncertów na różnych etapach kariery – w 1966, 1973, 1981 oraz 1994. Znajdzie się też zestaw dedykowane samemu Barrettowi. Znaczki można zamówić na stronie

Royal Mail. Kopertę z Pink Floyd można kupić już za 0,30 funta. Ceny zestawów znaczków i innych powiązanych drobiazgów wahają się od 5 do 80 funtów.
KSIĄŻKA:

W czerwcu swoją premierę będzie miała biografia IRON MAIDEN zatytułowana "Run To The Hils". Książka Micka Walla analizuje fenomen tej grupy, zawiera wywiady z obecnymi jak i byłymi członkami zespołu, producentami i szefami wytwórni.

KONCERT:

Grupa AVANTASIA to kolejna gwiazda Czad Festiwal 2016. Projekt Tobiasa Sammeta znanego z zespołu EDGUY to metalowa opera z elementami heavy i power metalu. Projekt w swym założeniu zrzesza artystów na co dzień związanych ze sceną metalową. Ostatnio Sharon den Adel z Within Temptation, Marco Hietala z Nightwish, Dee Snidera z Twisted Sister i Michaela Kiske z Helloween.


WZNOWIENIA:

Ostatnie dwa albumu w końcu trafiają do sprzedaży. Mowa o "...But Seriously" z 1989 roku oraz "Going Back" z 2010 roku. Ciekawostką jest fakt, iż ten drugi uukaże się pod tytułem "The Essential Going Back". Oba - jak 6 wczeeśniejszych - zostały oczyszcone cyfrowo i zostały dołożone do nich drugie dyski z unikatowym materiałem dodatkowym.

 

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz