środa, 21 października 2015

CHRIS NORMAN "Crossover" ( 2015 )

CLASSIC ROCK

CHRIS NORMAN powinien być kojarzony przede wszystkim jako wokalista zespołu SMOKIE, ale i też gitarzysta w latach 1964-1986. Grupa istnieje do dziś lecz nagrywa już bardzo - delikatnie mówiąc - słabiutkie płyty chociaż muszę obronić ostatniej jak dotąd płyty z 2010 roku pod tytułem "Take A Minute". Ta właściwie broni się sama niezłymi kompozycjami.

Po średnim debiucie solowym "Rock Away Your Teardrops" z 1982 roku przyszedł czas na sukces w roku 1986 a to dzięki płycie "Some Hearts Are Diamonds" skomponowanej i wyprodukowanej przez słynnego DIETERA BOHLENA a więc połowę duetu MODERN TALKING. Tylko singiel "Midnight Lady", który album promował sprzedał się w blisko milionowym nakładzie i to w samych tylko Niemczech.

CHRIS NORMAN od czasu odejścia z zespołu zdążył już nagrać ponad 20 solowych płyt. Mimo, że bardzo faceta lubię to muszę z przykrością stwierdzić iż nowa płyta jest niestety dość średnia.
Rozpoczyna się kapitalnym "Waiting". Później mamy country'owy "Caat's Eyes"i bardzo wesoły "Hard To Find" mimo iż tytuł sugeruje coś innego. Później niestety robi się dość przeciętnie a to za sprawą kiepskiego "Fly Away" czy średniej ballady "Highest Mountain" oraz następnego "The Girl I Love". Gorycz osładza nam dopiero "Beautiful Rain", ale tylko na chwilę gdyż "Carry On" to kolejny utwór, który nie wybija się ponad przeciętność. Najlepsza jest końcówka albumu i cztery ostatnie nagrania z czego pierwszy z wymienionej czwórki czyli dziesiąty "Take This Lonely Heart" to klejnot w koronie. Po bardzo żywiołowym "Love's On Fire" następuje stonowanie w postaci ballady "40 Years On".

Do odsłuchu rewelacyjne nagranie "Waiting" z najnowszej płyty wraz z teledyskiem do obejrzenia.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=02nrXxCJgSo

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK


.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz