wtorek, 20 października 2015

OPERATION: MINDCRIME "The Key" ( 2015 )

PROGRESSIVE METAL / ROCK

GEOFF TATE w latach 1984 - 2012 był wokalistą w zespole QUEENSRYCHE. Na skutek nieporozumień z zespołu odszedł, a że posiadał prawa do nazwy QUEENSRYCHE tak jak i pozostali członkowie przez moment istniały dwa zespoły o tej samej nazwie. Identyczna sytuacja miała miejsce z zespołami GREAT WHITE czy BARCLAY JAMES HARVEST gdzie wokaliści po odejściu z zespołów nadal używali swoich nazw a pozostali muzycy identycznej już z nowym wokalistą. W efekcie mamy dwa zespoły BARCLAY JAMES HARVEST i dwa GREAT WHITE.

Ostatnio jednak GEOFF TATE zmienił zdanie i postanowił swój nowy projekt nazwać OPERATION"MINDCRIME czyli identycznie jak tytuł trzeciego i zarazem jednego z najlepszych albumów wspomnianego QUEENSRYCHE  z 1988 roku. Grupa QUEENSRYCHE już z nowym wokalistą TODDEM LA TORRE wydała też niedawno nową płytę, ale o tym innym razem.

Omawiana płyta "The Key" ma być początkiem trylogii. Ta jest concept albumem ( utwory są ze sobą połączone, opowiadają jedną spójną historię ).Jak jest? A no bardzo różnie. Całość jest dość chaotyczna. Rozpoczyna się fajnym mrocznym "Choices". Później słyszymy nawet harfę i nawet przyjemne nagranie "Burn" Trzeci "Re-Inventing The Future" nadaje się na singla a GEOFF TATE śpiewa tu chwilami niczym DAVID BOWIE. Utworem wyróżniającym się na albumie jest z pewnością "Ready To Fly", który - choć nie jestem pewien - chyba promował ten album. Rewelacyjne nagranie. Na uwagę zasługuje również utwór numer pięć zatytułowany "Discussions In A Smoke Filled Room". Jest też dużo momentów instrumentalnych.

Pocieszeniem może być fakt, iż płyta nabiera rumieńców wraz z każdym przesłuchaniem, więc być może za jakiś czas zmienię zdanie. Tymczasem do odsłuchu nagranie "Burn".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=tlVE5CvFc9c

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz