piątek, 30 października 2015

NOWOŚCI PŁYTOWE część 44 ( 200 )

PREMIERY TYGODNIA:

DEF LEPPARD ( premierowy beztytułowy album studyjny )


STEVE MARTIN & EDIE BRICKELL "So Familiar" ( drugi - nie licząc ubiegłorocznego koncertowego - album studyjny )
 

 
WAKEN EYES "Exodus" ( oto dość ciekawy skład debiutanckiej płyty: Henrik Båth [Darkwater] – Vocals Mike Lepond [Symphony X] – Bass Tom Frelek – Guitars/Keyboards/Orchestration Marco Minnemann [The Aristocrats, Steven Wilson, Joe Satriani] - Drums
 
 

 
MILLENNIAL REIGN "Carry The Fire" ( debiutancki beztytułowy album tej grupy ukazał się w 2012 roku, ponoć idealny dla fanów Iron Maiden, Queensryche, Judas Priest czy Crimson Glory )
 
 

 
PLACIDO DOMINGO "My Christmas"


CUTTING CREW "Add To Favourites" ( piąty i zarazem pierwszy od dziesięciu lat album studyjny brytyjskiej grupy pop-rockowej z Anglii )
 
 

ALANIS MORISSETTE "Jagged Little Pill" - COLLECTOR'S EDITION ( 4-płytowe zremasterowane wydanie z okazji 20-lecia albumu; na czterech dyskach m.in koncert, wersje demo nagrań, b-strony singli itp )


 
ZAPOWIEDZI:
 
8 stycznia 2016 roku pojawi się nowa płyta DAVIDA BOWIE zatytułowana Blackstar. Tego samego dnia artysta skończy 69 lat. Tytułowy utwór wykorzystany został w czołówce serialu telewizyjnego „The Last Panthers”. Premiera singla "Blackstar" już 20 listopada.

20 listopada ukaże się trzeci studyjny album ADELE zatytułowany "25". Album promuje już od kilku dni singiel "Hello".
 
 

 
 
KONCERTY:
 

8 grudnia w krakowskiej Rotundzie na koncercie akustycznym wystąpi Daniel Cavanagh, angielski muzyk, wokalista i kompozytor. Jeden z założycieli zespołu Anathema, jak też jego wieloletni członek. Daniel występował w Polsce akustycznie w zeszłym roku w towarzystwie Anneke Van Giersbergen, byłej wokalistki The Gathering. Obecna trasa, promująca wydawnictwo "Memory and Meaning", obejmuje solowe, akustyczne koncerty arysty. W czasie występu usłyszeć będzie można, poza kompozycjami Daniela, również jego interpretacje utworów Anathemy, Pink Floyd, Fleetwood Mac, czy Kate Bush. Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż)/60 (w dniu koncertu) dostępne: - w systemie ticketpro.pl
- (kolekcjonerskie) w kasie klubu Rotunda (ul. Oleandry 1, Kraków) - (kolekcjonerskie) w sklepie Metal Shop (ul. Długa 17, Kraków)
PENDRAGON - legenda brytyjskiego rocka progresywnego, wyruszy wiosną przyszłego roku w wyjątkową trasę koncertową pod szyldem „The Masquerade Overture 20th Anniversary Tour”. Zespół będzie wówczas świętować 20. rocznicę wydania jednej z najciekawszych płyt w swoim dorobku - „The Masquerade Overture”. Główną częścią koncertowego programu będzie odegranie w całości materiału, jaki znajduje się na tym albumie ale nie zabraknie też wybranych, ulubionych przez publikę nagrań z całej dyskografii zespołu. Trasa obejmie 9 europejskich państw, w tym także Polskę. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 18 maja 2016 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach. I jak to bywało w przypadku poprzednich wizyt w Polsce, zespół zostawi po sobie trwały ślad w postaci wydawnictwa DVD, które będzie w Katowicach rejestrowane. Więcej informacji na ten temat już wrótce!

Metal Mind Productions zaprasza


„The Masquerade Overture 20th Anniversary Tour” PENDRAGON (UK) + support
18.05.2016 Katowice, Teatr Śląski, godz.20.00

Ceny biletów:

I kat. 120 zł

II kat. 105 zł

III kat. 95 zł

stojące: 75 zł

Sprzedaż biletów ruszy we wtorek, 3 listopada!

Miejsca sprzedaży biletów: www.ticketpro.pl; www.eventim.pl; www.shop.metalmind.com.pl; www.ebilet.pl oraz kasa Teatru Śląskiego

Dodatkowe informacje o sprzedaży biletów:

tel. 32 205 25 00 (wew. 126)

email: koncerty@metalmind.com.pl
 
 

CIEKAWOSTKI:

Ozzy Osbourne, Geezet Butler, Tony Iommi zdecydowali, że nie nagrają następcy „13” z 2013 roku. Ponoć w tej sprawie odbyło się głosowanie.

Ozzy Osbourne sam mówi tyle:
"To koniec Black Sabbath, uwierzcie mi. W grudniu będę miał 68 lat i myślę, że pora ogłosić zmierzch. Nie mówię, że nie wyjdziemy jeszcze kiedyś na scenę z Geezerem czy Tonym, ale oficjalnie to koniec. Ale nie chcę być coraz mniejszy i mniejszy i grac tylko dla pieniędzy, dla kolejnej pieprzonej sakiewki z kasą. Nadszedł czas, potem zamierzam nagrywać własne rzeczy".

Swój głos na „nie” dorzucił prawdopodobnie gitarzysta TONY IOMMI, który ze względu na kłopoty ze zdrowiem wolałby udać się już na zasłużony odpoczynek. Jeszcze niedawno można było mieć nadzieję. Sam muzyk twierdził, że z sesji nagraniowej do „13” pozostało kilka niewykorzystanych utworów…

W ramach tego ostatniego tournée BLACK SABBATH 2 lipca 2016 roku pojawią się w Tauron Arenie Kraków.
 

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz