wtorek, 6 października 2015

DURAN DURAN "Paper Gods" ( 2015 )

POP - ROCK / NEW WAVE / SYNTHPOP

Niestety, znów się nie udało. Gdzie utwory typu "Ordinary World" czy "Come Undone"? Grupa nagrywająca od 35 lat ostatnio zalicza same wpadki a to dlatego, że na siłę chce się odmłodzić. Jak MADONNA. I jest to absolutnie bez sensu ponieważ: młodzi mają swoją muzykę a SIMON LE BON i spółka przez takie zabiegi tracą zagorzałych fanów.

Istną masakrą ( jak w tytule ) był album z 2007 roku "Red Carpet Massacre", który wyprodukował człowiek nie mający zielonego pojęcia o muzyce czyli TIMBALAND. Grupa później zapowiedziała powrót do "normalności" z czego się w pełni wywiązała a to za sprawą płyty następnej "All You Need Is Now" ( 2010 ), płyty wspaniałej a to chociażby dzięki nagraniu tytułowemu.
Niestety od tamtej pory minęło 5 lat i grupa znów zatęskniła za eksperymentami.

Płytę otwiera dziwny przydługawy utwór tytułowy "Paper Gods". Potem mamy fatalny "Last Night In The City", taka rąbana sieczka jaką mamy w stacjach pokroju RMF, ESKA czy tym podobnych tworach. Utwór "You Kill Me With Silence" broni tylko zgrabny refren bo o fajnym brzmieniu nie ma mowy. "Danceophobia" to kolejny przykład niemocy twórczej zespołu. Dość fajny jest singlowy "What Are The Chances" z świetnym solo gitarowym w trzeciej minucie choć daleko mu nagrań zespołu z czasów ich świetności. "Sunset Garage" czy "Change The Skyline" są bardzo fajnymi piosenkami, a drugi z wymienionych może się bardzo kojarzyć z grupą BEE GEES.

Płyta posiada 12 nagrań w wersji podstawowej oraz 15 w wersji deluxe. Jedno z nagrań dodatkowych na bogatszej wersji deluxe to świetny utwór na miarę starego DURAN DURAN.

Aby przez chwilę zapomnieć o tym co robi obecnie ten zespół proponuję posłuchać poniżej nagrania "Ordinary World" i przekonać się do czego ten zespół był zdolny w 1993 roku.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=TreNe5D8OXE

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz