środa, 14 października 2015

CHRIS CORNELL "Higher Truth" ( 2015 )

ALTERNATIVE ROCK

Amerykanin CHRIS CORNELL święcił triumfy w latach 1984 - 1997 śpiewając w grupie SOUNDGARDEN ( grupa reaktywowała się w 2012 roku wydając album "King Animal" ), która przyniosła mu największą popularność. W roku 1999 nagrał wspaniałą płytę solową "Euphoria Morning". W tym roku ukazało się jej wznowienie pod tytułem "Euphoria Mourning. Ponoć pod takim tytułem płyta miała się wówczas ukazać, tego bardzo chciał CORNELL, ale wytwórnia się nie zgodziła. Później CORNELL odnosił również sukcesy z grupą  AUDIOSLAVE ( 2000 - 2007 ), którą stworzył wraz z byłymi członkami grupy RAGE AGAINST THE MACHINE. Facet stworzył również genialne nagranie "You Know My Name" na potrzeby jednej z części przygód agenta 007 czyli JAMESA BONDA a dokładnie chodzi o film "Casino Royale" ( 2006 ).

Niestety dwie późniejsze płyty solowe "Carry On" ( 2007 ) oraz "Scream" ( 2009 ) nie podobały mi się w ogóle z naciskiem na album "Scream". Tego gniota wyprodukował TIMBALAND, który niegdyś zniszczył album grupy DURAN DURAN "Red Carpet Masscre" ( 2007 ). To jest człowiek od muzyki "plastikowej' rapu i innych podobnych tworów nie mający ani pojęcia muzyce ani nie posiadający wrażliwości muzycznej.

Niestety nowa płyta CHRISA CORNELLA nie jest jakimś arcydziełem ale na pewno jest o wiele lepsza od dwóch poprzednich. Na albumie przeważają brzmienia akustyczne a więc jest dość spokojnie, ale na pewno nie cicho. O ile singlowy "Nearly Forget My Broken Heart" jest dość przeciętnym nagraniem o tyle już następny "Dead Wishes" to prawdziwy CORNELL i to ten ze wspomnianej genialnej "Euphoria Morning" ( przepraszam "Euphoria Mourning" ). Kolejne dwa "Worried Moon" oraz "Before We Dissapear" też nie urywają przysłowiowych "czterech liter". Mnie bardzo podoba się "Murderer Of Blue Skies". Godnym finału jest nagranie zamykające album "Our Time In Universe" i to jest absolutna bomba. Kapitalne nagranie, wspaniały melodyjny refren. Warto czekać na tego typu nagrania.

Napisałem iż płytę zamyka nagranie "Our Time In Universe" i jest to prawda....ale tylko jeśli chodzi o wersję standardową ponieważ istnieje jeszcze wersja DELUXE EDITION zawierająca cztery dodatkowe nagrania i ja właśnie taką posiadam. Bardzo ją polecam, ponieważ te 4 nagrania są po prostu rewelacyjne .Szkoda, że poznają je tylko najzagorzalsi fani, którzy zechcą wydać kilka złotych więcej by tę edycję posiadać.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=6R9-n4e25Gs

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz