niedziela, 28 lutego 2016

AOIFE O'DONOVAN "In The Magic Hour" ( 2016 )

FOLK / POP / ROCK

Dzisiejsza artystka znana jest przede wszystkim jako wokalistka dwóch zespołów: CROOKED STILL oraz SOMETYMES WHY grających między 2000 a 2011 rokiem. Czy nadal istnieją trudno powiedzieć. W każdym razie AOIFE w 2013 roku zadebiutowała bardzo udanym albumem solowym "Fossils". Wcześniej wydała dwie solowe epki. W ostatnich tygodniach ukazał się jej drugi album. Krótki, niespełna 40-minutowy.

Bardzo przyjemny folk przypominający dokonania takich grup jak ELIZABETH AND THE CATAPULT czy SLOWDIVE. Po bardzo folkowych dwóch pierwszych nagraniach "Stanley Park oraz "Magic Hour" ( chociaż z mała ilością gitar akustycznych jak na ten gatunek ) przyszedł czas na piękną balladę "Porch Light". Piękne brzmienie, gitara ( w końcu!! ), delikatność z jaką śpiewa AOIFE sprawia, iż album wciąga z każdym kolejnym nagraniem. Oczywiście o ile skupimy się na jej słuchaniu. To na swój sposób bardzo delikatna muzyka, oszczędna w środkach ( czytaj: nie bogata instrumentalnie ), ale urozmaicona, piękna i dla wrażliwego słuchacza. Warto wymienić także niemal akustyczne nagranie "Hornets" czy zmysłowy i delikatny "Magpie" z pięknymi skrzypcami.

P.S. Wersja limitowana tego albumu zawiera dodatkowy dysk trwający 20 minut i zawierający sześć dodatkowych nagrań w wersjach akustycznych.

Do odłuchu proponuję "Porch Light"

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=fYWzM1p1s0Y

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz