czwartek, 25 lutego 2016

PHIL COLLINS "Face Value" ( 1981/wznowienie 2015 )

POP / ROCK

Oto przed nami wznowienie pierwszej solowej płyty PHILA COLLINSA z 1981 roku. Płyta oczyszczona cyfrowo z dołożonym drugim dyskiem zawierającym unikaty w postaci niepublikowanych nagrań, wersje demo, nagarnia z koncertów czy strony B singli. Wydanie płyty zostało przewidziane na 6 listopada 2015 roku jednak z powodu złego stanu zdrowia COLLINSA ostatecznie ukazała się 29 stycznia 2016 choć na odwrocie widnieje data wydania "2015". Wszystko zostało już wydrukowane, a w ostatniej chwili wstrzymane.

Płyta zawiera takie nieśmiertelne utwory jak "In The Air Tonight" czy kapitalną balladę "If Leaving Me Is Easy". Proszę spojrzeć na okładkę. Niesamowity pomysł aby na nowej edycji zamieścić nowe zdjęcie muzyka starszego o 35 lat. Oczywiście zachowując przy tym szatę oryginalną graficzną wraz z czcionką. I tak będzie w przypadku wszystkich ośmiu płyt, które zostaną wydane. A propo....Wydawane są one po dwie następującym systemem. Najpierw pierwsza i piąta, potem druga i szósta, trzecia i siódma, czwarta i ósma. Już jutro ukażą się właśnie druga i szósta a więc "Hello, I Must Be Going" ( 1982 ) oraz "Dance Into The Light" ( 1996 ). Na wszystkich nowych wydaniach COLLINS będzie starszy choć ujęcia pozostają te same co na płytach oryginalnych. Zresztą proszę sobie porównać nowe wydanie z 2015 ( 2016 dokładnie ) powyżej z tym oryginalnym z 1981 roku poniżej. Kapitalny pomysł. Brawo!!!




Do tego płyty są przepięknie wydane. Polecam zakup tych wydawnictw nawet jeśli posiadacie już w swojej kolekcji stare wydania. Te są wzbogacone o wiele nieznanych wcześniej nagrań. Polecam również posłuchać nagrania "In The Air Tonight" poniżej. I zapraszam do sklepów:-)

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=YkADj0TPrJA

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz