środa, 4 maja 2016

FILTER "Crazy Eyes" ( 2016 )

INDUSTRIAL ROCK

Nigdy nie przepadałem za industrialnym rockiem choć Ci którzy mnie znają myślą iż lubię wszystko ( poza oczywiście techno, rapem i tym podobnymi tworami nie mającymi nic wspólnego z muzyką ). Jednak kiedy w 2002 roku wziąłem do ręki całkiem przypadkowo album "The Amalgamut" zespołu FILTER doznałem niemal szoku. Mam na myśli tutaj muzykę, bo okładka wręcz odpychała. Była to wtedy trzecia płyta tego zespołu. Później zespół zrobił sobie sześcioletnią przerwę, po której wydał jeszcze trzy kolejne albumy niestety już nie tak zachwycające jak wspomniany "The Amalgamut". Ależ tam były melodie, dramaturgia i do tego ten wściekły śpiew RICHARDA PATRICKA. Pamiętam, iż ta płyta zachwyciła wtedy nie tylko mnie choć wiem, że wszyscy jakoś za industrialnym rockiem nie przepadali.

Najnowsze, siódme dzieło otwiera dość przeciętny "Mother E", ale już kolejny "Nothing In My Hands" bardzo przypomina te niesamowite refreny ze wspomnianej "trójki" sprzed - aż nie chce się wierzyć - 14 lat!!!  Choć zwrotka "Pride Flag" daje nadzieje na kolejny fajny utwór, niestety reszta utworu te nadzieje rozwiewa. Również kolejne "City Of Blinding Riots" grzebie te nadzieje. Brzmienie zespołu pozostało za co chwała grupie jednak wyczuwalny jest tutaj brak ciekawych kompozycji, rozwiązań i melodii, których 14 lat temu nie brakowało.

Komu spodoba się wspomniany "The Amalgamut" niech śmiało sięgnie po dwa następne "Anthems For The Damned" ( 2008 ) oraz "The Troubles With Angels" ( 2010 ) na których można znaleźć echa tamtej wyjątkowej płyty. Niestety najnowsza "Crazy Eyes" nie pozostawia wątpliwości iż "The Amalgamut" pozostanie tą jedyną, do której grupa już - niestety - nie jest w stanie się zbliżyć bo o jej przebiciu nie ma mowy.

Do odsłuchu nagranie "My Long Walk To Jail" sprzed 14 lat z tej właśnie wspaniałej płyty.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=39So7-1RyZE

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz