czwartek, 5 maja 2016

IAMTHEMORNING "Lighthouse" ( 2016 )

PROGRESSIVE ROCK

Trzeci album rosyjskiego zespołu, a właściwie duetu który tworzą MARJANA SEMKINA ( wokalistka ) oraz GLEB KOLYADIN ( pianista ).

Mam ich poprzednią płytę "Belighted" ( 2014 ) i choć nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia to nie można jej odmówić uroku oraz interesującej otoczki towarzyszącej właściwie wszystkim wydawnictwom, również i koncertowym. Charakteryzują się bardzo ładnymi okładkami ( wszystkie bardzo podobne ) na które fan gatunku z pewnością zwróci uwagę bowiem płyty spod znaku progressive rock charakteryzuje piękno, głębia oraz  - można by rzec - ich język. Okładki wielu grup zdają się do nas przemawiać. Spoglądając na okładkę wiemy z czym mamy do czynienia.

Instrumentarium grupy jest bardzo oszczędne. Mamy tutaj głownie fortepian i głos MARJANY przeważające w 90%, ale nie tylko bo w drugiej części albumu pojawia się gitara, perkusja a w "Chalk And Coal" nawet saksofon. Niestety zdecydowanie okładka ładniejsza jest od samej muzyki.  Same kompozycje niestety nie bronią się. Jeśli miałbym wybierać ulubione nagrania z nowej płyty byłyby to z pewnością "Clear Clearer", krótki "Libretto Horror" czy nagranie tytułowe "Lighthouse", w którym wokalnie udziela się sam MARIUSZ DUDA z naszego polskiego, wspaniałego RIVERSIDE.

Posłuchać proponuję tytułowego "Lighthouse" w duecie ze wspomnianym MARIUSZEM DUDĄ, który - uspokajam - nie ma nic wspólnego z naszym prezydentem.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=Os3OLXT02hg

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz