wtorek, 24 maja 2016

KARIBOW "Holophinium" ( 2016 )

NEO-PROGRESSIVE ROCK

Nie ukrywam, iż zwróciłem uwagę na ten album dzięki zamieszczonemu na okładce nazwisku MICHAELA SADLERA ( wokalista uwielbianej przeze mnie brytyjskiej grupy SAGA ) oraz SEANA TIMMSA ( klawiszowiec, ex-UNITOPIA ), którzy są gośćmi na tym albumie. Jakież wielkie było moje zdziwienie gdy okazało się, że ta niemiecka grupa nagrywa od 1998 roku i jest to jej siódmy album nie wliczając kompilacji, epek itp. Jakim cudem nigdy o nich nie słyszałem? Hmmm...

Cudowny początek za sprawą intra "Distant Movements" z narracją i szelestem kartek papieru daje nadzieję na wspaniałą muzykę. Dalej jest już tylko wspaniale. Proszę posłuchać blsko 8-minutowego "Holophinium". Ileż tam się dzieje, ileż zwrotów akcji jak z amerykańskiego dreszczowca. Jest szybko, gitarowo, ale też melancholijnie, nostalgicznie. "Victims Of Light" to kolejna kompozycja, której słucha się wspaniale o pierwszej nad ranem, w ciemności ze słuchawkami na uszach. Każde następne nagranie jest konsekwencją poprzedniego. Cudowne wprowadzenie z "Victims Of Light" do "Some Will Fall". Wspomnianego MICHAELA SADLERA możemy usłyszeć w nagraniu "River" a klawiszy SEANA TIMMSA w "Quantum Leap".

Jest to muzyka przede wszystkim do słuchania. Nie jest ona w żaden sposób odkrywcza i nie urywa przysłowiowych "czterech liter", ale słucha się tego z przyjemnością. Ponoć mózg grupy OLIVER RUSING nagrał też kilka albumów pod innymi szyldami. Jest ich ponoć kilka choć już udało mi się ustalić, że większość nakładu jest wyczerpana. Podobno nawet poprzedni album KARIBOW "Addicted" ( 2014 ) jest obecnie nie do kupienia.

Poniżej zapowiedź muzyczna powyższego albumu.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=P5cn9BMvf0M

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

3 komentarze:

 1. Hello Oskar, thanks a lot for your review. If I understood it correctly, you wrote that the "Addicted" album from 2014 is currently not available. Indeed, it is. You can get order it from the Karibow Webshop at www.karibow.com (including free special gifts) as well as from Amazon, CD Baby etc. Musical greetings and all the best - Oliver (from Karibow)

  OdpowiedzUsuń
 2. Additionally, some the older Karibow albums will be re-released again this year due to the rising demand since Holophinium came out. Best regards - Oliver (from Karibow)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello. Problem with the new album again.....it's normal thing in Poland. Where can I get the new album? Please send me some info. Thanks a lot.

   Usuń