poniedziałek, 9 maja 2016

MISTY MILLER "The Whole Family Is Worried" ( 2016 )

POP / ROCK

Kolejna nowa artystka na mojej półce z płytami. Ta 22-letnia wokalistka z Anglii debiutowała kilka lat temu w wieku zaledwie lat 16. Ma już na koncie kilka epek oraz singli. W nosie i ustach ma kolczyk, na ciele wiele tatuaży i dość przewrotnie zatytułowała swoją płytę "The Whole Family Is Worried" ( "Cała rodzina się martwi" ). W jej pop/ rockowych piosenkach można wyłowić też elementy punk rocka. Sama artystka porównywana jest do CHRISSIE HYNDE  z grupy THE PRETENDERS.

Poza kapitalnym singlowym "Happy", które otwiera album zdecydowanie polecam następny "Other Girls" oraz balladę "Devil", ze stylizowaną na brzmienie lat 60-tych gitarą choć takowego brzmienia znajdziemy tutaj o wiele więcej. Za przykład niech posłużą nagrania "Girlfriend", "Taxi Cab", psychodeliczny momentami "Lonesome Cowboy" (  kapitalne nagranie!!! ). Zapewniam, że tak jest do samego końca. Wystarczy posłuchać "Sugar To Me", "Next To You" czy finałowego "Best Friend".

Niespełna 40-minutowa płyta artystki, która z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczy. Trzymam kciuki. Bardzo ważne jest też to, że tak młoda osoba interesuje się muzyką uznawaną przez dzisiejszych dwudziestolatków za niemodną i zadaje cios tym, którzy uważają że młodzi to mają swoją muzykę ( techno, rap itp zarazy ) a rock i tp to przebrzmiałe brzmienia. MISTY MILLER ma to gdzieś i chwała jej za to.

Do odsłuchu "Happy"

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=6nFVTqDyWkI

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz