poniedziałek, 2 maja 2016

PŁYTA WINYLOWA część 1

SHADOW KING ( 1991 )

HARD ROCK

"Płyta winylowa" to nowy cykl, który będzie się pojawiał na mojej stronie aczkolwiek nieregularnie. Powstał z myślą o tym by przedstawiać płyty często nieosiągalne - a co ważniejsze - mało znane bądź nieznane wcale. A są ich tysiące. Pragnę poniekąd tchnąć w nie nowe życie. Może zdarzy się tak iż kogoś płyta zainteresuje i uda mu się ją kupić na jakiejś aukcji bądź jej wznowienie na kompakcie o ile takowe się pojawiło. Wiele z zespołów, które tutaj mam zamiar zaprezentować wydało tylko jeden album i na tym się skończyło. Dziś jedna z takich płyt. Pasjonaci muzyki powinni znać niektórych muzyków, którzy tworzyli tę grupę. O kogo chodzi?

Tę można powiedzieć supergrupę ( supergrupę ze względu na znane nazwiska ) tworzyli wokalista LOU GRAMM ze słynnego FOREIGNER, gitarzysta VIVIAN CAMPBELL z równie słynnego DEF LEPPARD, basista BRUCE TURGON ( również FOREIGNER czy BLACK SHEEP ) oraz perkusista KEVIN VALENTINE ( chociażby grupa CINDERELLA ).

Album otwiera bardzo amerykański "What Would It Take" z kapitalnym chóralnym refrenem. Bardzo przebojowy "Anytime, Anywhere" również należy do przebojów choć w tej muzyce o nieprzebojowości mowy być nie może. Jednym z moich ulubionych jest kolejny ze świetną partia klawiszy rozpoczynających to nagranie. Mowa o kompozycji "Once Upon A Time". Z kolei "Don't Even Know I'm Alive" to śietna ballada nosząca znamiona przeboju choć ogólnie wiadomo, że przeboje to raczej nagrania szybsze a te wolniejsze mniej. Tutaj jest inaczej. Polecam też gogrąco "This Heart Of Stone" czy finalizującą całość balladę "Russia".

Bardzo się cieszę, że mam w swojej kolekcji takie płyty jak ta. Wkrótce w cyklu "Płyta winylowa" przedstawię wspaniałe albumy. Szkoda tylko, że na wszystkie nie starczy czasu. Wybiorę oczywiście te najlepsze choć i tak tych mam całą masę. Cóż, będziemy wybierać. Do następnego razu.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=gVzyeC5WkqI

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz