środa, 11 maja 2016

CHERYL BENTYNE "Lost Love Songs" ( 2016 )

JAZZ

Kolejne moje tegoroczne odkrycie. Zaczynała w zespole THE MANHATTAN TRANSFER w 1979 roku. Była też wokalistka w THE NEW DEAL RHYTHM BAND, a swój pierwszy solowy album "Something Cool" wydała w 1992 roku. Do dziś wydała ich kilkanaście a mimo to jest to pierwsze moje spotkanie z ta artystką o bardzo ciepłej barwie głosu.

Cóż za wspaniały klimat. Proszę posłuchać tylko otwierającego "The Masquerade". Kolejny utwór "The Lights Still Burn In Paris" to wspaniała miłosna ballada, z zapamiętywalnym refrenem i ładną linią melodyczną. "land Of Make Believe" rozpoczyna sie bardzo afrykańsko. Kiedy zaczyna sie zwrotka wraca klimat z poprzednich dwóch utworów choć afrykański klimat gdzieś tam w tle jest nadal słyszalny.To że płyta posiada wiele barw dowodem jest kolejny tym razem nieco bluesowo-jazzowy "Black Coffee". Polecam także "Shattered" czy kolejna nastrojowa balladę "Love's River", "Will You Still Love Me Tomorrow" i finalizujący - odpowiedni na sam koniec albumu - utwór "Goodbye".

Jako ciekawostkę dodam fakt, iż najnowszy album "Lost Love Songs" został ponoć złożony z trzech różnych wydawnictw artystki, które ukazały się wcześniej tylko i wyłącznie w Japonii. Tymczasem do odsłuchu nieco starsze nagranie artystki zatytułowane "Whisper Not".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=E_0nnnB_hT4

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz