wtorek, 8 sierpnia 2017

ALISON MOYET "Other" ( 2017 )

POP

Zawsze lubiłem głos ALISON MOYET. Jest ona posiadaczką dość rzadkiego głosu, a dokładnie kontraltu, a więc głosu o bardzo s]dużej skali, wszechstronnym i przestrzennym. Artystka święciła triumfy na początku lat 80-tych w popularnym duecie synthpopowym o nazwie YAZOO, który tworzyła wraz z VINCE'M CLARKE'IEM z DPECHE MODE. Stworzyli takie przeboje jak chociażby "Only You", "Situation" czy "Don't Go" wydając zaledwie dwa albumy. W 1984 roku artystka rozpoczęła karierę solową wydając przebojowy album "Alf".

Właśnie ukazał się jej dziewiąty album zatytułowany "Other". Gwoli ścisłości dodam, iż niedawno ukazały się zremasterowane wersje jej pierwszych siedmiu albumów ( poza ostatnim "The Minutes" z 2013 roku ) zawierające dodatkowe dyski z całą masą dodatków jak strony "b" singli, demówki czy niepublikowane nagrania.

Najnowszy album czaruje. Poza otwierającym "I Germinate", takim nowocześnie zaaranżowanym spokojnym nagraniu, które na razie średnio mi się podoba, śmiało polecam następne jak np cudowny "Lover Go" w stylu MASSIVE ATTACK czy z iście filmowym refrenem kompozycję "The English U". Kolejne ciekawe kompozycje to dość szeroko zagrany "The Rarest Birds" z cudnym refrenem, nowoczesny "Beautiful Gun" czy powoli rozwijający się "Reassuring Pinches" z takim przestrzennym refrenem, również nieco nowoczesny w późniejszej części. Później mamy trochę elektroniki za sprawą nagrań "April 10th", utworze opartym na recytacji i podkładzie z syntezatora oraz w "Happy Giddy". Płytę zamyka przepiękna ballada "Alive". Dobra płyta dobrej artystki.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=eOqwiSEahrQ

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz