niedziela, 10 stycznia 2016

KHYMERA "The Grand Design" ( 2015 )

HARD ROCK

Czwarty album studyjny tego zespołu przynosi zmiany. Najważniejszą jest odejście DANIELE LIVERANI'EGO, który był szefem zespołu, producentem i czuwał dosłownie nad wszystkim. Wokalistą jest DENNIS WARD znany chociażby z bardzo przeze mnie lubianej grupy PINK CREAM 69.

Płyta rozpoczyna się żywiołowym "Never Give Up On You". Pożniej mamy kapitalny "Tell Me Something". Utwór ma takie samo prawo stać się hitem jak wspomniany we wczorajszym wpisie utwór "Midnight Memories" grupy FIND ME. Z kolei następująca po nim pół-ballada "Say What You Want" nie jest może jakąś rewelacyjną kompozycją, lecz bardzo przyjemnie się jej słucha. "I Belive" to już coś zupełnie innego. Bardzo żywiołowa kompozycja, melodyjna i przede wszystkim z przysłowiowym "jajem". Następujący po nim "A Night To Remember" był opublikowany na moment przed wydaniem płyty i pełnił rolę singla i zapowiedzi nadchodzącego całego longplaya. To oczywiście kapitalna kompozycja. Polecam też nagranie tytułowe "The Grand Design", z kapitalną częścią po drugiej zwrotce. Szczególnie polecam nagranie "Finally" z kapitalnym refrenem i także świetnymi wstawkami instrumentalnymi by o samej melodii już nie wspominać....Majstersztyk po prostu! Album finalizuje ballada "Where Is The Love". Kogo stać na wersję japońską zyska akustyczną wersję nagrania "Streetlights".

Do odsłuchania polecam nagranie "A Night To Remember".

UWAGA: Dodam iż zarówno dzisiaj omawiany album jak i wczorajszą płytę zespołu FIND ME wydała jedna z najwspanialszych wytwórni na świecie jaką jest włoska FRONTIERS RECORDS. Zapamiętajmy te nazwę! Tylko u nich takie albumy.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=g_k4kS0aTlE

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz