poniedziałek, 18 stycznia 2016

ELISAPIE "Travelling Love" ( 2012 )

POP

ELISAPIE to kanadyjska piosenkarka pop, która na początku nowej dekady ( po 2000 roku ) śpiewała w zespole TAIMA. W roku 2010 ukazała się jej debiutancka solowa płyta "There Will Be Stars" jeszcze podpisana jako ELISAPIE ISAAC. Dziś omawiana jest płytą drugą i podpisana jest już tylko jako ELISAPIE.

Bardzo przyjemny pop bez fajerwerków. Brzmi to wszystko po kanadyjsku dla kogoś kto oczywiście zna tamtejszy rynek muzyczny. Płyta jest dość równa a sama ELISAPIE ma bardzo delikatny głos. Gdzieniegdzie słychać chórki, a niektóre utwory jak "Lean Me On" są delikatnie "podlane" brzmieniem instrumentów elektronicznych. Z kolei w "Salluit" mamy delikatną gitarę akustyczną. Sam utwór dość sennie się rozpoczyna by podczas pięknego refrenu zwrócić uwagę swoim pięknem i melodyką. Równie następny "It's All Your Fault", podobnie jak jego poprzednik, piękny z gitarą akustyczną. Bardzo zmysłowe nagranie. Utwór "Don't You Let Me Go" z pewnością nadaje się na przebój a to dzięki melodyjnemu i łatwo wpadającemu w ucho refrenowi. Nie inaczej jest w przypadku kapitalnego "The Earth Moved". To nagranie pobudzi do tańca każdego. Całość wieńczy usypiająca, bardzo przyjemna ballada "Travelling Love".

Zdecydowanie druga część płyty zdecydowanie lepsza od drugiej. Jeśli ktoś zrazi się po przesłuchaniu pierwszych pięciu nagrań i płytę wyłączy straci wiele. Dopiero od nagrania szóstego do samego końca dzieje się naprawdę dużo ciekawego.

Do odsłuchu proponuję jedno z żywszych nagrań na tym albumie "The Earth Moved".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=hOqeoj669xg

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz