piątek, 22 stycznia 2016

NOWOŚCI PŁYTOWE część 4 ( 212 )

PREMIERY TYGODNIA:

STEVEN WILSON "4 1/2 " ( 6-utworowy mini album z niewykorzystanymi nagraniami z dwóch ostatnich dzieł solowych )


DAMIAN WILSON & ADAM WAKEMAN "Weir Keeper's Tale" (akustyczny album wokalisty THRESHOLD oraz syna klawiszowca grupy YES czyli RICKA WAKEMANA)


LACEY STURM "Life Screams" ( była wokalistka grupy rockowej FLYLEAF )


SUEDE "Night Thoughts"


TINDERSTICKS "The Waiting Room"


MEGADETH "Dystopia"


CYRILLE AIMEE "Let's Get Lost" ( drugi album jazzowej wokalistki z USA )ELEANOR FRIEDBERGER "New View" ( trzeci album solowy wokalistki duetu indie-rockowego THE FIERY FURNACES )


REGINA BELLE "The Day Life Began" ( dziewiaty slbum soulowej artystki )


SONYA KITCHELL "We Come Apart" ( czwarty album folkowej artystki z USA )


AOIFE O'DONOVAN "In The Magic Hour" ( drugi album indie-rockowej wokalistki z USA )

 
CAIT BRENNAN "Debutante" ( debiut indie popowy, artystka już zapowiada drugi album na wrzesień 2016 roku, jej nazwisko nie ma nic wspólnego z ENYA i MOYĄ BRENNAN )


SKUNK ANANSIE "Anarchytecture"


ZAPOWIEDZI:

W kwietniu ukaże się nowa płyta JORNA LANDE z coverami. Artysta spośród 50 nagrań wybrał 11.

Grupa FILTER na 8-go kwietnia zapowiada siódmy album "Crazy Eyes".Pierwszy singiel "Take Me To Heaven" już jest i jest kapitalny.


Chris Cornell udostępnił nagranie ‘Til the Sun Comes Back Around, które nie pojawiło się na "Higher Truth", ponieważ tę kompozycję pozostawił reżyserowi Michaelow Bayowi i filmowi „13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi”, który właśnie trafił do amerykańskich kin. Utwór jest już dostępny w sieci.

Grupa SOUNDGARDEN nagrywa nowy album. Premiera jeszcze w 2016 roku.

Wytwórnia Demon Records na 18 marca zapowiada box grupy SAXON z dziewięcioma winylami z lat 1991 - 2009 zatytułowany"Eagles And Dragons".

* "Solid Ball Of Rock" (1991)
* "Forever Free" (1992)
* "Dogs Of War" (1995)
* "Unleash The Beast" (1997)
* "Metalhead" (1999)
* "Killing Ground" (2001)
* "Lionheart" (2004)
* "The Inner Sanctum" (2007)
* "Into The Labyrinth" (2009)
 


KONCERT:

Na początku roku ( 4 stycznia ) minęła trzydziesta rocznica śmierci wokalisty Thin Lizzy, Phila Lynotta, natomiast w marcu czterdziestolecie świętował będzie jeden z najważniejszych albumów w historii zespołu, „Jailbreak”. Te wydarzenia sprawiły, że muzycy z irlandzkiego zespołu postanowili wrócić na scenę i rozpoczęli ogłaszanie kolejnych koncertów, które mają odbywać się w latach 2016-2017.

Na razie oficjalnie potwierdzono dwa z nich – pierwszy odbędzie się 23 lipca 2016 roku w brytyjskiej miejscowości Ashford, natomiast drugi 19 stycznia 2017 roku w amerykańskim mieście Fort Lauderdale. To oczywiście dopiero początek ogłoszeń, a kolejne daty powinny pojawiać się w najbliższym czasie.

Ciekawostką jest, że do składu Thin Lizzy dołączył Mikkey Dee, wieloletni perkusista Motörhead. W składzie Thin Lizzy wystąpią ponadto: Scott Gorham, Damon Johnson, Ricky Warwick i Darren Wharton. Nie podano jeszcze nazwiska basisty.

Mikkey Dee o swoim dołączeniu do zespołu:
"To ogromne wyróżnienie zostać zaproszonym przez Thin Lizzy do grania podczas tych koncertów. Jestem wieloletnim fanem tego zespołu i ogromnie się cieszę, że pojawię się na rocznicowej trasie. Będzie super!".KSIĄŻKA:

23 lutego 2016 roku ukaże się książka "Lita Ford - Living Like A Runaway: A Memoir". 272 strony, twarda oprawa. Książka miała być gotowa w 2014 roku, ale coś stanęło na przeszkodzie. Gitarzystka THE RUNAWAYS opowiada w niej o swoim życiu, karierze i muzyce.

 Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz