niedziela, 17 stycznia 2016

ADAŚ kończy roczek

Mój najdroższy Synek ma dziś swój dzień. To jego pierwsze urodziny. Ale ten czas zleciał. Pamiętam jak przecinałem pępowinę kiedy miał dosłownie dwie minuty i leżał jeszcze na prześcieradle i po raz pierwszy płakał. Niesamowite.

A teraz dosłownie biega, sam wchodzi i schodzi z łóżka ( naturalnie z asekuracją i pod nadzorem swoich rodziców ) no i oczywiście broi. Wyrzuca wszystko z szuflady w kuchni jak kopystka ( łopatka do mieszania potraw z gwary poznańskiej ), tłuczek do ziemniaków itp. po czym wybiera sobie sitko i chodząc po mieszkaniu uderza nim we wszystkie przeszkody, które napotka. Mama z tatą oczywiście zbierają. Jest niesamowicie bystry, mądry i spostrzegawczy. Robi też ( bo już umie ) na złość kiedy wie, że czegoś nie wolno. Wtedy robi to dwa razy szybciej by zdążyć zanim ktoś z dorosłych mu przeszkodzi. Podczas opisywania pierwszej płyty na tym blogu zespołu THIS OCEANIC FEELING wspomniałem iż bardzo żywo reaguje na muzykę. Zauważyłem to latem kiedy miał pół roczku. Ostatnio ( w grudniu ) przeszedł na wyższy poziom kiedy zaczął podskakiwać w rytm muzyki do jednego z nagrań zaprezentowanych przeze mnie na moim blogu. Cudownie. Mam nadzieję, że też będzie zbierał płyty jak tata. Choć Mama mówi, że jeden maniak w domu wystarczy. Oczywiście to nie ważne. Równie dobrze może zbierać znaczki.

Czego mogę Tobie życzyć? Byś był zdrowy, nadal się pięknie rozwijał, byś odniósł w przyszłości sukcesy w życiu tak prywatnym jak i zawodowym, byś szanował ludzi, byś był pomocnym i mądrym człowiekiem, byś wyrósł na prawdziwego ale czułego mężczyznę, na którego mogą liczyć nie tylko najbliżsi, byś kochał i był kochanym, by spełniły się Twoje wszystkie marzenia, byś nigdy nie zgubił drogi życiowej a Twoje wybory okazały się trafne, byś nie był nigdy samotny i nieszczęśliwy, byś był sobą i nie bał się tego ukrywać, byś się nigdy nie poddawał a kiedy upadniesz - po prostu wstań i spróbuj jeszcze raz, byś zdobył odpowiednią edukację, która ułatwi Tobie życie, ale przede wszystkim byś był wartościowym człowiekiem bo jak powiedział kiedyś pewien mędrzec: "Ważniejsze od tego co osiągasz jest to kim się stajesz".

Wszystkiego najlepszego w Dniu Urodzin Adasiu.

Każdy z Nas popełnia błędy. Ja również. Jednak są też rzeczy, z których jesteśmy dumni. Jeśli chodzi o mnie to jedną z takich rzeczy, z których jestem dumny jest mój wybór Matki dla mojego Syna. Nie mogłem wybrać Tobie lepszej, Adaś. Pamiętaj, wybrałem Tobie najlepszą Mamę. Kocham Cię a poniższy utwór jest dla Ciebie.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=ZfFwWzxIZAw

Oczywiście nie mógłbym się cieszyć tym dniem gdyby Twoja Mama Paula Ciebie nie urodziła a mnie moja Mama Beata. Dla obu najwspanialszych Mam na świecie utwór poniżej.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=bpFW4Yhy08k

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

2 komentarze:

  1. wszystkiego najlepszego również od nas Adasiu:)
    Ciocia Ania, wujek Karol, Julka i Agatka

    OdpowiedzUsuń
  2. Sto Lat dla Naszego ukochanego Adasia!!! Piękne słowa i muzyka.... Dziękuję;* <3

    OdpowiedzUsuń