środa, 6 stycznia 2016

THE CORRS "White Light" ( 2015 )

POP / FOLK

Płyta "White Light" irlandzkiej grupy THE CORRS nazywanej "najpiękniejszym zespołem świata" ze względu na siostry CORR bardzo mnie zaskoczyła na półce sklepu z płytami ponieważ grupa milczała 10 lat a i nigdzie nie natrafiłem na wzmiankę o tym iż grupa jednak nagrywa. Brak wzmianki okazał się zabiegiem celowym.
Ostatni ich album "Home" ukazał się w 2005 roku. Najnowszy jest albumem szóstym. Ten kwartet składa się z rodzeństwa trzech sióstr Andrea (wokal), Sharon (skrzypce, wokal), Caroline (perkusja, klawisze, wokal) oraz brata Jima (gitara, fortepian, wokal ). Ja grupę poznałem przy ich debiucie "Forgiven Not Forgotten" ( 1995 ). Cudowna płyta z tymi ich charakterystycznymi skrzypcami. Kto nie zna takiego chociażby przeboju ze wspomnianej płyty jak "The Right Time"???

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=9gxflFNd1ZI

W czasie tej 10-letniej przerwy siostry ANDREA i SHARON zdążyły nagrać albumy z nieco innym repertuarem niż macierzysty THE CORRS. Utwór otwierający nowy album "I Do What I Like" zaskakuje......w sposób negatywny i pozytywny. W negatywny dlatego, iż nie brzmi w ogóle jak stary THE CORRS natomiast pozytywny dlatego iż jest ....po prostu kapitalny. Później nieco słabszy "Bring On The Night" dedykowany zmarłemu ojcu Gerry'emu, a po nim bardzo fajny utwór tytułowy "White Light". Niestety, zespół diametralnie zmienił brzmienie na bardziej komercyjne choć same kompozycje są ładne i przebojowe. Gdzieś tam próbuje "wcisnąć" te ich cudowne skrzypce, ale brzmi to jak gdyby grupa robiła to na siłę by tylko dać znać, że to wciąż oni. Szkoda. Następny "Unconditional" brzmi jak ze stacji MTV lub z kiepskiej stacji radiowej ( których w naszym kraju całe mnóstwo ). Nadzieję, na to że jest to wspaniała grupa daje następny "Ellis Island" ze wspomnianymi skrzypcami a potwierdza kolejny instrumentalny "Gerry's Reel" również dedykowany zmarłemu ojcu Gerry'emu. To jest prawdziwy THE CORRS. Później otrzymujemy nieco przeciętne "Stay" oraz "Catch Me When I Fall" chociaż ten drugi zawiera w sobie ducha tej grupy sprzed lat. Chwilowym powrotem do korzeni można nazwać również nagranie "Harmony" ze względu na swój irlandzko-szkockie charakter, brzmienie oraz klimat. Całość finalizuje poprawny ale nie powalający "With Me Stay".

Do posłuchania proponuje singlowy "I Do What I Like".

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=tmzZbn9DnBU

Pozdrawiam

OSKAR PENDYK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz