środa, 4 listopada 2015

Don Filippo

"Miłość jest męką, brak miłości śmiercią" - napisała kiedyś MARIE VON EBNER-ESCHENBACH, austriacka pisarka zaliczana do największych pisarzy niemieckojęzycznych końca XIX wieku, która głosiła ideę miłości ludzkiej bez względu na narodowość i wyznanie. Miłość rzeczywiście jest męką - tak strasznie boli kochać kiedy kogoś już nie ma. A z drugiej strony jaki miałby sens bez miłości. Z trzeciej strony miłość czasem boli bardziej niż sam jej brak.

Mój Brat Filip był wrażliwym człowiekiem i dobrym przede wszystkim Może nawet zbyt wrażliwym jak na dzisiejsze czasy gdzie zewsząd ogarnia nas dehumanizacja życia w każdym jego aspekcie a tutaj trafia się człowiek, który zwraca uwagę na owady na chodniku by niechcący ich nie nadepnąć. Wrażliwy, ale nie do przesady. Na pewno nie doświadczył "weltschmerzu" z jakim borykał się Werter, bohater stworzony przez prekursora niemieckiego romantyzmu JOHANA WOLFGANGA GOETHEGO. Filip to po prostu ot człowiek, któremu nie był obojętny drugi człowiek. Niestety w dzisiejszym świecie to coraz większa rzadkość.

Mój Brat ( duże "b" w słowie "brat" to nie błąd ortograficzny ani nie literówka ) nie słuchał rockowej muzyki w ogóle, ale kiedyś mnie zaskoczył. Naście lat temu słuchałem przepięknej płyty grupy MARILLION "Seasons End" ( 1989 ). Był pod wielkim wrażeniem utworu "The Space...", który wspomniany album zamykał. A więc dziś dla Ciebie Filip ten właśnie utwór poniżej.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=KRMhwNLaI94

Jest ktoś taki na tym świecie jak NEAL MORSE, któremu w życiu pomógł Bóg i któremu dzięki Bogu żyje się lepiej. Dużo w jego tekstach tematyki religijnej a muzyka jaką tworzy jest przepiękna. Facet bardzo wierzy w życie wieczne a robi to w taki sposób, że ja mu wierzę. Bo czy może być zły człowiek, który tworzy taką muzykę?
Jeszcze raz Bracie Filipie prezent muzyczny ode mnie dla Ciebie. Jeden z najpiękniejszych utworów na tym świecie "I Am Willing". Posłuchaj tego utworu w całości a zrozumiesz.

POSŁUCHAJ:

https://www.youtube.com/watch?v=K4HF9zXepB0

P.S. Daj czasem znać co mogę dla Ciebie zrobić.

Twój brat OSKAR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz